Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grudzień Pomagamy zwierzętom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grudzień Pomagamy zwierzętom."— Zapis prezentacji:

1 Grudzień Pomagamy zwierzętom

2 Oszczędzamy wodę Na początku grudnia postanowiliśmy zwrócić uwagę innym uczniom naszej szkoły na problem oszczędzania wody. Wykonaliśmy plakaty nawołujące do oszczędzania wody i zakręcania kranów i rozwiesiliśmy je w łazienkach szkolnych.

3 Oto nasze prace

4 Album o ptakach Aby lepiej poznać upodobania ptaków, postanowiliśmy wykonać album. Wyszukaliśmy informacji o poszczególnych ptakach, które u nas zostają na zimę lub przylatują oraz zdjęcia. Bardzo to nam pomogło w gromadzeniu karmy dla „skrzydlatych przyjaciół”.

5 Nasze prace

6 Zimą zawsze dbamy o ptaki
Dnia 20 XII na zajęciach przygotowywaliśmy karmidełka dla ptaków. Przynieśliśmy pojemniki po jogurtach, różnego rodzaju ziarna, mak, pestki dyni oraz smalec. Pani pomogła nam roztopić tłuszcz, który wlewaliśmy do pojemników wypełnionych ziarnem.

7 21 XII zawieszamy gotowe karmidełka
Następnego dnia kiedy tłuszcz z ziarnem stężał, poszliśmy w okolice szkoły zawieszać karmidełka na gałęziach krzewów. SMACZNEGO, ptaszki!!!

8 Pamiętamy o zwierzętach w „Iławskim schronisku”
23 XI wykonaliśmy plakat pt. „Pomóżmy zwierzętom w schronisku”. W grudniu zorganizowaliśmy akcję zbiórki pieniędzy oraz darów dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

9 27 XII pojechaliśmy do schroniska przekazać dary
W wyniku akcji zbiórki w naszej szkole wspólnie z uczniami z Samorządu Szkolnego zebraliśmy łącznie 312,12 zł. Za tę kwotę zakupiliśmy karmę i przekazaliśmy panu Mariuszowi Dąbrowskiemu - kierownikowi naszego iławskiego schroniska.


Pobierz ppt "Grudzień Pomagamy zwierzętom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google