Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie"— Zapis prezentacji:

1 Działania wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie

2 Co to jest w ogóle wolontariat?
Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-przyjacielskie.

3 Nasz wolontariat Podczas działania wolontariatu, zostały zorganizowane takie akcje jak: Świąteczny kiermasz Kiermasz ciast „Podziel się na święta” Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy Psia Łapa Tydzień Edukacji Globalnej Pomoc dla powodzian Góra grosza Zbiórka korków I wiele innych. W zanadrzu mamy coraz to nowsze akcje do realizacji. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu działa non stop.

4 Świąteczny kiermasz Każdego roku, w okresie przedświątecznym, jest organizowany kiermasz świąteczny, w którym dzieci i młodzież, a także rodzice i nauczyciele włączają się w „produkcje” różnego typu artykułów. Są to między innymi ozdoby świąteczne oraz kolorowe słodkości. W roku ubiegłym kwota 1155 zł. 80 gr. z tego kiermaszu została przekazana na walkę z głodem i niedożywieniem w Afryce.

5

6 Kiermasz ciast Dnia 21 października 2013 roku odbył się kiermasz ciast. Wybrani uczniowie naszej szkoły upiekli słodkości i oddali je wolontariuszom do sprzedaży. Popularna forma zbierania pieniędzy spowodowała, że zgromadziliśmy na naszym koncie 600 złotych na cele charytatywne.

7 A oto nasze wypieki 

8 „Podziel się na święta”
Od wielu lat co roku prowadzimy w okresie przedświątecznym zbiórkę żywności i środków czystości dla osób potrzebujących z naszej okolicy. Z przyniesionych artykułów przygotowujemy około 22 paczek.

9

10 Świąteczne paczki W tym roku z okazji Mikołajek, każda klasa robi paczkę dla dzieci z domu dziecka. Zawierać one będą rzeczy im najpotrzebniejsze. Gotowe paczki zostaną zawiezione 6 grudnia do domu dziecka w Górze Kalwarii.

11 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Dnia 13 stycznia 2013 roku Zespół Szkół w Złotokłosie zorganizował 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Ośrodku Kultury przy OSP. Bardzo dużo osób zgłosiło się do pomocy. Przygotowano wypieki domowej roboty, herbatę i kawę oraz zimne napoje.

12 WOŚP Podczas tego wydarzenia zorganizowane zostały: -koncert zespołu Out of Tune, -koncert uczniów ze szkoły w Złotokłosie, -loteria fantowa, -licytacja obrazów.

13 WOŚP Najbliższa akcja WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2014 roku, podczas której 20 wolontariuszy naszego gimnazjum pojedzie do Piaseczna, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy.

14 Akcja „Psia Łapa” Cyklicznie wolontariusze informują uczniów o akcji robiąc plakaty zachęcające do wspomagania zwierząt w trudnej sytuacji. Dnia 18 listopada 2013 roku rzeczy zgromadzone podczas tej akcji zostały dostarczone do „Schroniska na Paluchu”.

15 Oto plakaty:

16 Wizyta w schronisku

17 Akcja „Korek” Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w akcji „odkręć korek, nakręć wózek”. Dzięki naszej pomocy zostały zakupione dwa wózki inwalidzkie. Akcja trwa u nas prze cały czas. Jesteśmy gotowi i chętni zawsze do pracy.

18 Zbiórka makulatury W czasie zbiórki makulatury, do kontenera wrzucane są: stare gazety, zużyte zeszyty, zniszczone książki itp. Dochody z tej akcji przekazywane są na cele szkolne. W tamtym roku została zakupiona kanapa, na której każdy może wygodnie usiąść.

19 Festyn szkolny Każdego roku, w maju jest organizowany festyn szkolny, na którym nasi wolontariusze otwierają kawiarenkę. Sprzedawane są w niej własnoręcznie wyciśnięte świeże soki, sałatki owocowe, ciasteczka itp. Fundusze ze sprzedaży przekazywane są na cele szkolne (m.in. dofinansowanie wycieczek szkolnych biedniejszych uczniów).

20

21 „Góra grosza” Nasza szkoła od lat bierze aktywny udział w tej akcji. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych.

22 Doposażenie świetlicy szkolnej
Wyrosłeś ze swoich zabawek? Przynieś je do szkoły! Akcja ta trwała przez cały październik. Zaangażowana była w niej cała szkoła. Została ona pomyślnie zrealizowana.

23 Koniec Dziękujemy za obejrzenie prezentacji na temat naszego wolontariatu.  Szkolny Klub Wolontariatu w Złotokłosie oraz realizatorzy tej prezentacji: Sandra Stańczak Julia Bogucka


Pobierz ppt "Działania wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google