Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLNICY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLNICY"— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLNICY
NASZ UDZIAŁ W PROJEKCIE „POMAGAM WAM POMAGAĆ” ZORGANIZOWANYM PRZEZ TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI ODDZIAŁW SŁUPSKU

2 SZKOLENIE W JAROSŁAWCU Nasi przedstawiciele
SZKOLENIE W JAROSŁAWCU Nasi przedstawiciele. Od lewej: Klaudia, Karolina, Kamila, Krzysztof, Szymon i pani Joanna Ploch Od lewej: Klaudia, Karolina, Kamila, Krzysztof, Szymon i pani Joanna Ploch – opiekun Klubu

3 Warto było posłuchać i pomyśleć, jak ja mogę pomóc zwierzętom

4 Zabawy integracyjne Tym razem jest z nami pani Małgorzata Rozental
Zabawy integracyjne Tym razem jest z nami pani Małgorzata Rozental. Hura udało nam się zapamiętać imiona wszystkich uczestników szkolenia.

5 Tyle wiadomości, że zakręciło nam się w głowach, trzeba było chwilę odpocząć na placu zabaw.

6 Ludzie , którzy pomagają zwierzętom, muszą być kreatywni i nie bać się wyzwań. Byliśmy najlepsi w wiązaniu węzłów.

7 Tego spaceru nie planowaliśmy, ale wszyscy chętnie wyszli z budynków
Tego spaceru nie planowaliśmy, ale wszyscy chętnie wyszli z budynków. Na brzegu Bałtyku zobaczyliśmy, że „zaparkowały” tam kutry rybackie. Na ulicach Jarosławca poznawaliśmy zwyczaje kotów i obserwowaliśmy ich nocne polowania.

8 Karolina przedstawia projekt, który pomoże nam działać na rzecz zwierząt. Dotyczył on problemów słabej edukacji wśród społeczeństwa na temat trzymania psów na zbyt krótkim łańcuchu

9 Po powrocie do szkoły, swoją wiedzą dzieliliśmy się z młodszymi kolegami na Kole Regionalnym i Kole Turystycznym „Piechur”

10 Rozpoczęliśmy akcję zbierania karmy dla zwierząt
Rozpoczęliśmy akcję zbierania karmy dla zwierząt. Przygotowaliśmy ulotki dla mieszkańców Kobylnicy i szkolnych kolegów, pod hasłem : „Jak pomóc zwierzętom przed zimą”.

11 Zbudowaliśmy 2 budy dla piesków choć praca na początku nie wydawała się łatwa

12 Z każdym uderzeniem młotka szło nam coraz lepiej

13 Efekty były świetne. Mniejsza buda już gotowa
Efekty były świetne. Mniejsza buda już gotowa. Dziewczyny zdominowały chłopaków i dokończyły pracę. W akcji Dominika i Ania

14 Budy stały w gabinecie przyrody, wzbudzały dużą ciekawość wśród uczniów. Dzięki temu, łatwiej było nam zbierać karmę dla zwierząt, a koledzy byli hojni.

15 Wszyscy chcieli sprawdzić jak pieskom będzie się mieszkało

16 Duża buda, pomogła złagodzić los suczki w Głobinie
Duża buda, pomogła złagodzić los suczki w Głobinie. Pani Barbara Aziukiewicz z pomocą naszego konserwatora pana Rysia i Przewodniczącego Rady Rodziców - pana Michała Kowala, zawieźli budę do Głobina.

17 Wspaniałe wolontariuszki : Dominika Jedlińska z kl
Wspaniałe wolontariuszki : Dominika Jedlińska z kl. 6a i Dominika Stelmaszuk z kl. 5b, zebrały wśród uczniów i nauczycieli całego Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy, prawie 390zł.

18 Pieniążki te przekażemy 8 grudnia do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podczas uroczystego apelu, z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt z Gminy Kobylnica

19 Nasz Szkolny Klub Przyjaciół Zwierząt ma coraz więcej sympatyków, a dzieci chętnie się dzielą tym co mają. Po lekturze gazetki i prelekcjach, które przeprowadziła pani Joanna Ploch na lekcjach przyrody, wszyscy uczniowie pomagali przygotować ciepłe miejsca dla zwierząt na zimę. Zadbaliśmy też, aby ich miski były pełne.

20 O swojej akcji napisaliśmy do Głosu Szkolnego, Kuriera Sołeckiego
O swojej akcji napisaliśmy do Głosu Szkolnego, Kuriera Sołeckiego. Informacje umieściliśmy również na stronie internetowej naszej szkoły ( Nasze osiągnięcia: Przeprowadziliśmy wśród uczniów akcję edukacyjną na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, szczególnie w czasie zimy Zbudowaliśmy 2 budy dla psów Zebraliśmy ok.19 kg karmy dla zwierząt Zebraliśmy ok. 388,60 zł , za te pieniążki zakupiliśmy suchą karmę dla kotów i psów (82kg 600g), oraz specjały mięsne dla psów (12kg 400g) i kotów( ok. 1kg). Przy pomocy wolontariuszy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, rozda tę karmę potrzebującym zwierzętom z terenu Gminy Kobylnica. r przeprowadziliśmy apel podsumowujący akcję zbierania karmy. Na apelu tym, wszystkim przyjaciołom zwierząt - podziękowaliśmy , a szczególnie wyróżniającym się, wręczyliśmy dyplomy. Całą zebraną karmę przekazaliśmy na ręce pani Barbary Aziukiewicz – prezes TOnZ w Słupsku.

21 ZA UWAGĘ DZIEKUJĄ CZŁONKOWIE KLUBU PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT Z KOBYLNICY I ZWIERZAKI KTÓRYM POMAGALIŚCIE


Pobierz ppt "SZKOLNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOBYLNICY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google