Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek. Co to jest hospicjum? Hospicjum- to mała instytucja przeznaczona dla ludzi umierających powoli i cierpiących.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek. Co to jest hospicjum? Hospicjum- to mała instytucja przeznaczona dla ludzi umierających powoli i cierpiących."— Zapis prezentacji:

1 Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek

2

3 Co to jest hospicjum? Hospicjum- to mała instytucja przeznaczona dla ludzi umierających powoli i cierpiących z powodu chorób przewlekłych tj. nowotworowych i innych o podobnym przebiegu.

4 hospicjum domowe, czyli opieka hospicyjna prowadzona w domu chorego. hospicjum stacjonarne, czyli osobny budynek, przeznaczony tylko do tego typu opieki. Modele opieki hospicyjnej:

5 Problemy, które wyzwala nieuleczalna choroba, przekraczają możliwości chorego, a niejednokrotnie i najbliższej rodziny. Wtedy z pomocą przychodzą hospicja służąc wsparciem i fachową opieką. Dzięki wolontariatowi hospicjów zmienia się podejście społeczeństwa do śmierci i umierania.

6 Nawet nie wiesz jak wiele osób z Twojego otoczenia potrzebuje pomocy…

7

8

9

10

11 dajmy im radość poprzez odwiedziny, porozmawiajmy z nimi, niech opowiedzą o swoich przeżyciach, niech miło spędzą czas, być może już ostatnie chwile życia…


Pobierz ppt "Opracowanie: Judyta Szłapa Urszula Buczek. Co to jest hospicjum? Hospicjum- to mała instytucja przeznaczona dla ludzi umierających powoli i cierpiących."

Podobne prezentacje


Reklamy Google