Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROPAGOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTRIATU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROPAGOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTRIATU"— Zapis prezentacji:

1 PROPAGOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTRIATU

2 Na niniejszej prezentacji przedstawiamy nasze 5 pomysłów na działalność i propagowanie wolontariatu przeprowadzane przez uczniów w obrębie lokalnym.

3 1.Opieka nad ludźmi starszymi, niedołężnymi i niepełnosprawnymi
Robienie zakupów za osoby wyżej wymienione tj. kupowanie najpotrzebniejszych artykułów (jedzenia i leków); Oferowanie towarzystwa osobom samotnym; Organizowanie wycieczek i spotkań dla osób wyżej wymienionych.

4

5 2.Opieka nad zwierzętami
Zachęcanie do adopcji zwierząt ze schronisk; Zachęcanie do sterylizacji zwierząt; Organizowanie zbiórek pieniędzy i artykułów do schronisk; Zachęcanie właścicieli do regularnych wizyt u weterynarza i szczepienia swoich zwierząt.

6

7 3.Wizyty w szpitalach i hospicjach
Odwiedziny na oddziale dziecięcym w szpitalach; Pomoc w opiece nad podopiecznymi hospicjów; Spędzanie czasu z ww. (gry, zabawy i zajęcia edukacyjne); Przeprowadzanie spotkań z psychologiem i innymi specjalistami.

8

9 4.Organizowanie akcji promujących działalność wolontariatu
Organizowanie konkursów związanych z działalnością wolontariatu; Zbieranie funduszy na realizacje zamierzonych działań; Organizowanie koncertów i festynów, z których zysk jest przeznaczony na cele charytatywne; Promowanie zdrowego trybu życia (odżywianie, sport).

10

11 5.Pomoc bezdomnym Zachęcanie bezdomnych do korzystania ze schronisk dla bezdomnych; Organizowanie ciepłych posiłków dla ww.; Zachęcanie do odpowiedniej terapii; Zachęcanie do podjęcia pracy i ułożenia sobie życia.

12

13 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji
Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą miały możliwość realizacji oraz przyczynią się do poprawy warunków życia ww. osób. Opracowali: Jacek Gryziec i Krzysztof Kapłon, ZSM nr.3 w Jaśle.


Pobierz ppt "PROPAGOWANIE DZIAŁAŃ WOLONTRIATU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google