Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kalina Rzepka Kl. IV Szkoła Podstawowa W Skokowej „ KTO JEST PRZYJACIELEM LASU”?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kalina Rzepka Kl. IV Szkoła Podstawowa W Skokowej „ KTO JEST PRZYJACIELEM LASU”?"— Zapis prezentacji:

1 Kalina Rzepka Kl. IV Szkoła Podstawowa W Skokowej „ KTO JEST PRZYJACIELEM LASU”?

2 Kto i dlaczego jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są niektóre zwierzęta mieszkające w nim. Moimi ulubionym lekarzem drzew jest dzięcioł. Dlaczego? Pomaga czyścić las, wyjada szkodniki z drzew. O tym, że drzewo jest chore dowiadujemy się właśnie wtedy, gdy jest na nim dzięcioł. Przysmakiem dzięcioła są korniki, które wyjada spod kory. Drugą ważną funkcję jaką pełni ten ptak to budowanie domów czyli wykuwanie dziupli.

3 Przyjacielem lasu może być również leśniczy. Dlaczego? Pomaga mu. (Gdy dzieje się krzywda, przychodzi z pomocą) Pomaga rannym zwierzętom. Sadzi drzewa w lesie. Wycina stare, zniszczone drzewa.

4 Chyba największym przyjacielem lasu jestem ja! Porostu go kocham PAMIETAM, że w lesie jestem gościem. Jeśli chcę tam spędzić wolny czas to muszę zapamiętać o tym, żeby … Nie śmiecić! Nie wyrywać i nie niszczyć roślin! Nie płoszyć zwierząt!

5 Zapamiętaj! Przyjacielem lasu może być każdy! Ważne, aby o niego dbał i pielęgnował go. Las to za ładne miejsce, żeby je niszczyć.

6 Linki: Dzięcioł https://ezoghul.flog.pl/archiwum/albumy/194045/dzieciol-duzy/ Dzięcioł Mrówka http://www.ofon.net/literka-i-fotka-t3519-1640.html Mrówka Leśniczy http://pixers.pl/naklejki/hunter-zdumiony-34568444 Leśniczy Las http://tapety.tja.pl/tapeta_121363.html Las

7 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Kalina Rzepka Kl. IV Szkoła Podstawowa W Skokowej „ KTO JEST PRZYJACIELEM LASU”?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google