Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad Pawlik Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad Pawlik Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad Pawlik Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad Pawlik

2 Kto jest przyjacielem lasu? Przyjacielem lasu jest człowiek. Każdy,kto chociaż minimalnie pomaga.

3 Jak możemy pomagać? Można pomagać na wiele różnych i prostych sposobów np.: - nie wyrzucać śmieci do lasu, - nie płoszyć zwierząt, - dokarmiać zwierzęta zimą, - nie niszczenie przyrody, - nie palić ognisk w lesie.

4 Czy jesteś przyjacielem lasu? Jeśli jesteś przyjacielem lasu, musisz robić wiele rzeczy związanych z ochroną lasu np.: - segreguj odpady, - wspieraj akcję sadzenia drzew, - organizuj zbiórki żywności dla zwierząt leśnych

5 Zwierzęta, które są przyjaciółmi lasu: Dziki ryją w ziemi przez co stara gleba i kora może się łatwiej rozkładać. Dzięcioł jest lekarzem lasu, pomaga chorym drzewom pozbyć się intruzów. Dżdżownica spulchnia glebę, aby runo leśne było jeszcze piękniejsze.

6 Dlaczego to robimy? Robimy to dlatego aby te wszystkie gatunki fauny i flory przetrwały.

7 Dla kogo to robimy? Robimy to dla nas. Las daje nam wiele korzyści. Drzewa wytwarzają tlen. Jest on dla nas bardzo cenny. Dzięki nim oddychamy. W lesie można wypocząć.

8 Czym zajmuje się leśniczy? Leśniczy to pracownik lasów państwowych. W zależności od pory roku, jego praca się różni. -Wiosną zajmuje się sadzeniem drzew i ustawia pułapki na owady. -Latem sprawdza czy drzewa się przyjęły. -Jesienią sprawdza prognozę na następny rok i nadzoruje wycinkę drzew. -Zimą leśniczy zajmuje się zwierzyną.

9 Trzeba dbać o lasy!!! Dziękuje za obejrzenie!!!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad Pawlik Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Kończewie Opracował: Konrad."

Podobne prezentacje


Reklamy Google