Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Past continuous vs past simple.  Past Simple- +ed do czasownika lub II kolumna,- w pytaniach DID, - w przeczeniach DIDN’T  Czasu past simple używamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Past continuous vs past simple.  Past Simple- +ed do czasownika lub II kolumna,- w pytaniach DID, - w przeczeniach DIDN’T  Czasu past simple używamy."— Zapis prezentacji:

1 Past continuous vs past simple

2  Past Simple- +ed do czasownika lub II kolumna,- w pytaniach DID, - w przeczeniach DIDN’T  Czasu past simple używamy po słówku WHEN  Jest to czas dokonany, czynność została skończona.  Jest to czynność krótka, która przerywa czynność długą  Charakterystyczne słówka: last Monday/week/month/year yesterday two hours/days/weeks/months/years ago in 1998  Past Continuous- WAS/WERE i czasownik zawsze z końcówka ING  Czasu past continuous używamy po słówku WHILE  Jest to czas niedokonany, i czynność została nie skończona.  Jest to czynność długa, która zostaje przerwana przez krótką i przez to jest nie dokończona.  Charakterystyczne słówka: last week at 4 o’clock yesterday at 5 o’clock two days ago at 7 o’clock  Nie używamy tego czasu z następującymi czasownikami: LOVE, LIKE, WANT, HATE, UNDERSTAND, KNOW, MEAN, REMEMBER, NEED, SEE

3 Past continuous vs past simple  http://ro.zrsss.si/~viljenka/ex_pastcontc.ht m http://ro.zrsss.si/~viljenka/ex_pastcontc.ht m http://ro.zrsss.si/~viljenka/ex_pastcontc.ht m  http://www.englishpage.com/verbpage/ver bs3.htm http://www.englishpage.com/verbpage/ver bs3.htm http://www.englishpage.com/verbpage/ver bs3.htm  http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/simpas-paspro/exercises http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/simpas-paspro/exercises http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/simpas-paspro/exercises


Pobierz ppt "Past continuous vs past simple.  Past Simple- +ed do czasownika lub II kolumna,- w pytaniach DID, - w przeczeniach DIDN’T  Czasu past simple używamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google