Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karolina Kosiba Klasa 1b Miejskie Gimnazjum nr3 w Dębicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karolina Kosiba Klasa 1b Miejskie Gimnazjum nr3 w Dębicy."— Zapis prezentacji:

1 Karolina Kosiba Klasa 1b Miejskie Gimnazjum nr3 w Dębicy

2 Nazywam się Karolina Kosiba i mieszkam w Woli Wielkiej. Uczę się w Miejskim Gimnazjum nr3 w Dębicy. W pobliżu naszego powiatu znajduje się wiele lasów i rezerwatów przyrody:  Rezerwat Przyrody,,Torfy” ,,Buczyna karpacka” ,,Słotwina”  Ścieżka spacerowa,,Las Wolica”

3 Ten rezerwat torfowiskowy został utworzony w 1987 i zajmuje powierzchnię 11,79 ha. Powstał on w celu zachowania stanowiska rosiczki okrągłolistnej. Rezerwat,,Torfy” to jedno z najpiękniejszych miejsc w powiecie dębickim. Oprócz prawem chronionych roślin spotkać można różnorodny świat zwierząt.  bagno zwyczajne  żurawinę błotną  borówkę bagienną  turzycę bagienną  jaszczurkę zwinkę  żmiję zygzakowatą  zaskrońca zwyczajnego

4 Naturalne lasy bukowe, które kiedyś zajmowały całe piętro regla dolnego obecnie zachowały się jeszcze w mało dostępnych okolicach Karpat. W drzewostanach tych zespołów panującymi gatunkami są buk i jodła, a ponadto w ich skład wchodzi przede wszystkim świerk oraz jawor i wiąz górski.

5

6 Rezerwat florystyczny założony w1987 roku położony w gminie Pilzno, na pograniczu Machowej i Podlesia Machowskiego. Jego powierzchnia wynosi 3,30 ha. Przedmiotem ochrony jest naturalne stanowisko pióropusznika strusiego.

7 Ścieżka jest położona w obrębie miasta Dębica w pięknym kompleksie leśnym z dwoma miejscami widokowymi: na zachodnią część miasta i wyrobiska żwirowe w Grabinach oraz wschodnią część miasta. Kompleks leśny tworzy min. 90-letni las bukowy z domieszką drzew iglastych: sosna zwyczajna, modrzew europejski, jawor.

8 Musimy dbać o las, aby nadal mógł nam służyć.


Pobierz ppt "Karolina Kosiba Klasa 1b Miejskie Gimnazjum nr3 w Dębicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google