Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Żyj lesie, niech radość ludziom się niesie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Żyj lesie, niech radość ludziom się niesie"— Zapis prezentacji:

1 Żyj lesie, niech radość ludziom się niesie
Karolina Kosiba Klasa 1b Miejskie Gimnazjum nr3 w Dębicy

2 Nazywam się Karolina Kosiba i mieszkam w Woli Wielkiej
Nazywam się Karolina Kosiba i mieszkam w Woli Wielkiej. Uczę się w Miejskim Gimnazjum nr w Dębicy. W pobliżu naszego powiatu znajduje się wiele lasów i rezerwatów przyrody: Rezerwat Przyrody ,,Torfy” ,,Buczyna karpacka” ,,Słotwina” Ścieżka spacerowa ,,Las Wolica”

3 TORFY MOŻEMY TUTAJ SPOTKAĆ:
Ten rezerwat torfowiskowy został utworzony w i zajmuje powierzchnię 11,79 ha. Powstał on w celu zachowania stanowiska rosiczki okrągłolistnej. Rezerwat ,,Torfy” to jedno z najpiękniejszych miejsc w powiecie dębickim. Oprócz prawem chronionych roślin spotkać można różnorodny świat zwierząt.       jaszczurkę zwinkę żmiję zygzakowatą zaskrońca zwyczajnego MOŻEMY TUTAJ SPOTKAĆ: bagno zwyczajne żurawinę błotną borówkę bagienną turzycę bagienną      

4 BUCZYNA KARPACKA Naturalne lasy bukowe, które kiedyś zajmowały całe piętro regla dolnego obecnie zachowały się jeszcze w mało dostępnych okolicach Karpat. W drzewostanach tych zespołów panującymi gatunkami są buk i jodła, a ponadto w ich skład wchodzi przede wszystkim świerk oraz jawor i wiąz górski.

5 ZWIERZĘTA NASZYCH LASÓW

6 SŁOTWINA Rezerwat florystyczny założony w1987 roku położony w gminie Pilzno, na pograniczu Machowej i Podlesia Machowskiego. Jego powierzchnia wynosi 3,30 ha. Przedmiotem ochrony jest naturalne stanowisko pióropusznika strusiego.

7 ŚCIEŻKA SPACEROWA LAS WOLICA
Ścieżka jest położona w obrębie miasta Dębica w pięknym kompleksie leśnym z dwoma miejscami widokowymi: na zachodnią część miasta i wyrobiska żwirowe w Grabinach oraz wschodnią część miasta. Kompleks leśny tworzy min. 90-letni las bukowy z domieszką drzew iglastych: sosna zwyczajna, modrzew europejski, jawor.

8 Musimy dbać o las, aby nadal mógł nam służyć.


Pobierz ppt "Żyj lesie, niech radość ludziom się niesie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google