Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Położenie Las mieści się na pograniczu Krzykawy, a Krzykawki. Położony na Polanie Nullo, w okolicach Olkusza, w województwie małopolskim, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Położenie Las mieści się na pograniczu Krzykawy, a Krzykawki. Położony na Polanie Nullo, w okolicach Olkusza, w województwie małopolskim, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej."— Zapis prezentacji:

1

2 Położenie Las mieści się na pograniczu Krzykawy, a Krzykawki. Położony na Polanie Nullo, w okolicach Olkusza, w województwie małopolskim, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w pobliżu Pustyni Błędowskiej

3 1.Najprawdopodobniej w tym lesie, mieścił się gródek rycerski, który służył jako miejsce do obrony całej miejscowej ludności. 2.W obrzeżach tego lasu rozegrała się w 1863 r. jedna z licznych w Polsce bitew powstańczych, w której zginął bohaterską śmiercią Francesco Nullo. 3.W okolicach „Polany Nullo” pod Krzykawką ukryte są skarby powstańcze. 4.Bagniste jary, gdzie w jednym z nim zatonęła karoca z kasą powstańczą. 5. Utopiona armata podczas przeprawy przez bagna. 6. Tajemniczy dąb, który ma ok. 700 lat.

4

5 Roślinność występująca w lesie  W runie znajdziemy :  Macierzankę piaskową  Jagodę czarną  Borówkę czarną  Mchy  Paprocie  Maliny  Wśród drzew porasta  Buk zwyczajny  Leszczyna  Dąb czerwony  Świerk pospolity W lesie dominują drzewostany sosnowe oraz większą część zajmują bory mieszane i sosnowo dębowe. Występuje kilkadziesiąt roślin naczyniowych, mchów i porostów.

6 Środowisko zwierząt W lesie tym są optymalne warunki dla ptaków, w którym znajduje się ich ok. 50 gatunków są to m.in. żuraw i dzięcioł czarny. Natomiast z płazów występuje traszka zwyczajna i grzebieniasta oraz ropucha szara.


Pobierz ppt "Położenie Las mieści się na pograniczu Krzykawy, a Krzykawki. Położony na Polanie Nullo, w okolicach Olkusza, w województwie małopolskim, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google