Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

*Woliński Park Narodowy *Słowiński Park Narodowy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "*Woliński Park Narodowy *Słowiński Park Narodowy"— Zapis prezentacji:

1 *Woliński Park Narodowy *Słowiński Park Narodowy
Nadmorskie Parki Narodowe *Woliński Park Narodowy *Słowiński Park Narodowy

2 Woliński Park Narodowy
Woliński Park Narodowy, utworzony został 3 marca 1960 r., jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Park położony jest w woj. zachodniopomorskim w środkowo-zachodniej części wyspy Wolin, pomiędzy Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Powierzchnia Parku wynosi ha. Jest pierwszym w Polsce parkiem morskim.

3 Miejsce gdzie znajduje się Park

4 Istotne informacje -Powierzchnia: - leśna - nieleśna - wodna 109,37 km² -Długość szlaków turystycznych 44 km -Odwiedzających rocznie 1500 tys.

5 Fauna Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego stwierdzono występowanie ok. 230 gatunków ptaków m.in.: bielika wodniczki traczy Ssaki borsuki gronostaj jelenie jenoty morświny norki amerykańskie piżmaki szop pracz żubr

6 Flora Najcenniejszymi partiami Parku są stare lasy bukowe.
Najcenniejsze rośliny to: długosz królewski mikołajek nadmorski pajęcznica liliowata wiciokrzew pomorski zimoziół północny

7 Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy, utworzony w 1967 roku, 23 września. Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim.

8 Flora Na terenie Parku występują zbiorowiska: wydmowe, torfowiskowe, łąkowe i leśne z czego 80% to bory. Odnaleźć tu można naturalne ciągi sukcesyjne, od roślin pionierskich pojawiających się na plażach do typowych nadmorskich borów bażynowych. Pionierskim gatunkiem trawy rozpoczynającej sukcesję na plażach i pomiędzy wydmami jest piaskownica zwyczajna, za nią wchodzi większa wydmuchrzyca piaskowa, turzyce, a następnie krzewy i porosty.

9 Warto odwiedzić… Wydmy ruchome z najwyższą – Górą Łącką (40 m n.p.m.;
tempo przemieszczania od 3,5 do ok. 10 m/rok) Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach Latarnia morska Czołpino i ścieżka przyrodnicza Latarnia Święta góra Kaszubów – Rowokół z wieżą widokową i ścieżką przyrodniczą "Rowokół" Poligon niemiecki z czasów drugiej wojny światowej na Mierzei Łebskiej w okolicach Rąbki.

10 Informacje Położenie woj. Pomorskie,
Powierzchnia - leśna (24,7%) - uprawna (5,57%) - wodna (54,9%) - bagna (7,7%)186 km² Długość szlaków turystycznych 140 km Odwiedzających rocznie 282 tys. Turystów.

11 Miejsce gdzie znajduje się park

12 Szkoła Podstawowa Nr. 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie
Wykonały Anita Szabelska Małgorzata Gdula Szkoła Podstawowa Nr. 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie Polska/Poland


Pobierz ppt "*Woliński Park Narodowy *Słowiński Park Narodowy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google