Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? PRZYJACIEL LASU ZNA LAS. PRZYJACIEL LASU UCZY INNYCH KOCHAĆ LAS PRZYJACIEL LASU SZANUJE LAS PRZYJACIEL LASU DBA O LAS PRZYJACIEL.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? PRZYJACIEL LASU ZNA LAS. PRZYJACIEL LASU UCZY INNYCH KOCHAĆ LAS PRZYJACIEL LASU SZANUJE LAS PRZYJACIEL LASU DBA O LAS PRZYJACIEL."— Zapis prezentacji:

1

2 Kto jest przyjacielem lasu? PRZYJACIEL LASU ZNA LAS. PRZYJACIEL LASU UCZY INNYCH KOCHAĆ LAS PRZYJACIEL LASU SZANUJE LAS PRZYJACIEL LASU DBA O LAS PRZYJACIEL LASU KOCHA LAS Las tworzą nie tylko drzewa- największe rośliny na Ziemi, ale także niezliczone gatunki bakterii, glonów, grzybów, owadów i większych zwierząt, połączonych zależnościami, z których wiele jest wciąż nam nieznanych. PRZYJACIEL LASU TO WIE !!!

3 Cześć, jestem Ola. Chodzę do klasy IV. Mieszkam w Przecławiu. Opowiem Wam o pięknym lesie, który znam i który często odwiedzam. Znam też wielu przyjaciół lasu, których Wam przedstawię. Na lekcji przyrody dowiedziałam się, że las jest najbardziej złożonym i trwałym ekosystemem na świecie. PRZYJACIEL LASU TO WIE !!! Przyjaciel lasu wie też, że każdy organizm ma tu do odegrania znaczącą rolę, jest ważną częścią tej doskonałej całości.

4 Moi Dziadkowie Stasiu i Władziu to przyjaciele lasu od zawsze! Dziadziu Władziu- Dziadziu Stasiu Dziadziu Stasiu nauczył mnie rozpoznawać drzewa i grzyby. Dziadziu Władziu nauczył mnie obserwować zwierzęta. Obaj nauczyli mnie, by mądrze cieszyć się lasem, szanować przyrodę, nie niszczyć jej.

5 Moja Mama Gosia jest wielkim przyjacielem lasu Moja Mama nieustannie sprząta las. Zawsze ma reklamówkę i zbiera śmieci, które zostawili inni. Mama zabiera też do lasu swoje klasy, na wycieczki rowerowe Ale najfajniej jest, kiedy cała rodziną przyjeżdżamy rowerami do lasu na spacer. Wtedy Mama zachęca mnie, bym fotografowała przyrodę.

6 Mój Tato Benio również jest przyjacielem lasu To on zabiera wszystkich na niedzielne spacery i wycieczki. A jeśli trzeba upomina niegrzecznych turystów. Mówi im, że odwiedza ten las już 20 lat i chciałby oglądać jego piękno przez kolejne 20. Mój Tato pokazał mi rezerwat Bagno Przecławskie, które znajduje się w naszym lesie.

7 Mój starszy brat Filip jest przyjacielem lasu od urodzenia To on poprowadził mnie ścieżką przyrodniczą po raz pierwszy Kocha ten las tak samo, jak ja. Fotografuje, bierze udział w konkursach, opowiada … Przyjaciel lasu poznaje las

8 Przyjaciółmi lasu są moje koleżanki z grupy teatralnej Dwie Maski Razem z koleżankami zwiedziłyśmy wystawę w Nadleśnictwie Tuszyma, po której oprowadził nas pan leśniczy. Przygotowałyśmy krótki spektakl tematyczny- NA WYCIECZCE W LESIE. Pokazałyśmy prawidłowe zachowania w lesie.

9 Przyjacielem lasu jestem również ja! Lubię chodzić po lesie. Znam zasady zachowania się w nim Nieustannie fotografuję las. Lubię dostrzegać szczegóły.

10 Przyjaciel lasu chwali się swoim lasem By pokazać innym piękno mojego lasu wzięłam udział w konkursie fotograficznym „Leśne spotkania z przyrodą”. I zdobyłam w nim II miejsce, a moje zdjęcia, umieszczone w kalendarzu, utrwaliły piękno lasu na zawsze Zdjęcia konkursowe Wśród swoichW słońcu Pan Nadleśniczy mgr inż. Marek Szczur wręcza mi dyplom Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu Leśne spotkania z przyrodą w Nadleśnictwie Tuszyma

11 ochrona lasów to nasza ostatnia szansa na zachowanie wiedzy o tym, jak funkcjonuje przyroda bez ingerencji człowieka, Jako przyjaciel lasu już wiem, że: lasy są ostoją bioróżnorodności na naszej planecie, naturalne obszary leśne to skarbnica genów i wiedzy, wzorzec zachodzących w przyrodzie procesów, których nigdy prawdopodobnie do końca nie poznamy. Prezentację przygotowała Aleksandra Wąż z klasy IV b Szkoły Podstawowej im. Walerii Szalay- Groele w Przecławiu. W prezentacji wykorzystałam fotografie rodzinne przedstawiające las w Przecławiu i nasze wyprawy do niego na przestrzeni lat. Muzykę pomogła znaleźć mi Mama, utwór posiada licencję creative commons. Przyjaciel lasu więc: Nie hałasuje !!! Nie niszczy roślin !!! Nie zaśmieca lasu!!! Nie płoszy zwierząt !!! Nie pali ognisk!! Nie wjeżdża do lasu samochodem !!! Dziękuję


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? PRZYJACIEL LASU ZNA LAS. PRZYJACIEL LASU UCZY INNYCH KOCHAĆ LAS PRZYJACIEL LASU SZANUJE LAS PRZYJACIEL LASU DBA O LAS PRZYJACIEL."

Podobne prezentacje


Reklamy Google