Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las. "Przyjaciel Lasu" Hubert Kotewa Szkoła Podstawowa nr 4 Nakło nad Notecią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las. "Przyjaciel Lasu" Hubert Kotewa Szkoła Podstawowa nr 4 Nakło nad Notecią."— Zapis prezentacji:

1

2 Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las. "Przyjaciel Lasu" Hubert Kotewa Szkoła Podstawowa nr 4 Nakło nad Notecią

3 Dbam o środowisko, więc mogę powiedzieć o sobie, że jestem przyjacielem nie tylko lasu ale i całej przyrody.

4 Miarą człowieczeństwa jest stosunek człowieka do przyrody ….

5 Rodzice dali mi na imię Hubert. Nie, nie mam nic wspólnego z polowaniami, z myśliwymi… Wręcz przeciwnie … W moim przypadku moje imię to dar lasu, mam ogromny kawałek w sercu dla przyrody, ekologii, dla wszystkiego co piękne a przede wszystkim co naturalne… Z potrzeby serca i z chęci obcowania z przyrodą, z ciszą, z którą spotykam się spacerując po lesie uczę się pokory wobec rzeczywistości, poszanowania praw przyrody, nabieram dystansu do siebie i otoczenia. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że połączenie dwóch ważnych dla mnie słów „przyjaciel” i „las” daje słowo JA. Pomimo mojego młodego wieku mam ogromną świadomość przyjaźni. Wychowuję się w rodzinie która otacza się przyrodą, ekologią. Wolny czas spędza na łonie natury. W rodzinie śmiejemy się, że nasz drugi dom to LAS. Odwiedzamy go bez względu na pogodę i za każdym razem, nawet w tych samych miejscach jest inaczej.

6 LAS bez człowieka może żyć ale człowiek bez LASU ZGINIE …

7 21 mara - Światowy Dzień Lasu - będzie pierwsza rocznica jak zaczęliśmy nową tradycję rodzinną. Naszym małym zwyczajem stał się fakt, że w każdą trzecią sobotę miesiąca jedziemy na leśne porządki. Na początku jeździliśmy w swoim gronie ja, brat, mama i tata. Potem dołączyła babcia i dziadek. Od dwóch miesięcy jeżdżą z nami jeszcze ciocia, wujek i pies Luna, który nosi za nami worki na śmieci. Podczas naszych leśnych wędrówek sprzątamy las, po ludziach pozbawionych nie tylko rozumu ale i serca. Przecież już dziecko w przedszkolu wie, że jak idziemy do kogoś w gości to zachowujemy się grzecznie, kulturalnie, nie hałasujemy i nie śmiecimy. Ludzie do lasu wybierają się w gości, przecież to jest dom leśnych zwierząt, jak można zostawić śmieci nie myśląc o tym, że to nie tylko szkodzi mieszkańcom lasu ale i całemu środowisku. Zaczęliśmy nasze sprzątanie lasu w cztery osoby po prawie roku jest nasz ośmioro i pies. Mam nadzieję, że w kolejnym roku dołączą jeszcze kolejni znajomi. Nie przestaję namawiać na pierwsze spotkanie, gdyż na kolejne już nie trzeba, bo wspólnie spędzony czas i myśl, że robi się coś pożytecznego bezinteresownie, bez poklasku jest mega fajną sprawą.

8 Jak nasze myśli będą bez zanieczyszczeń LAS będzie czysty …..

9 Las to piękne miejsce… miejsce spokoju i ciszy. Wiem, że nie śmiecimy w lesie, że nie hałasujemy, że szanujemy przyrodę i zwierzęta mieszkające w lesie. Wszystko to dla dobra naszych lasów ale i nas samych. Czysty las to czyste powietrze. Zadowolony las to zadowolony człowiek taki jak ja.

10 Źle napisany sprawdzian mogę poprawić… Źle wychowanego człowieka nie można drugi raz wychować… Decyzje nasze w związku z przyrodą, środowiskiem, lasem są nie odwracalne i nie można ich poprawić…

11 Wiem co to przyjaźń na wieki… I tak to jest ze mną niestety … Że miłuję i szanuję … I wcale tego nie żałuję … Przyrodę co mnie otacza … I środowisko co się wokół mnie roztacza … Bo tego nauczyła mnie mama i tata … Że las jest piękny i wspaniały … Pod warunkiem że zrozumiały … Przyjaźń do lasu jest niesłychana … lecz musi być przemyślana … Przyjaźń to nie tylko brać ale i dawać … Idąc do lasu trzeba pamiętać: Nie hałasować, nie krzyczeć, nie śmiecić, No ale o tym wiedzą już wszystkie dzieci … Przestrzegać tego będziesz wytrwale … a miano przyjaciela lasu dostaniesz … Ja o tym wiem i to przestrzegam … Bo ze mnie dobry kolega … I tego nigdy nie żałowałem … I przyjacielem lasu zostałem … …


Pobierz ppt "Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las. "Przyjaciel Lasu" Hubert Kotewa Szkoła Podstawowa nr 4 Nakło nad Notecią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google