Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki 83-000 Pruszcz Gdański ul. Matejki 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki 83-000 Pruszcz Gdański ul. Matejki 1."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki 83-000 Pruszcz Gdański ul. Matejki 1

2 Było dla nas oczywiste, kto jest przyjacielem lasu. Pierwsza osoba jaka przyszła nam do głowy to oczywiście leśniczy. I każdy inny pracownik leśny – dodała pani od przyrody. Zaraz też pojawiło się pytanie: czy taki zwykły człowiek, z ulicy może być przyjacielem lasu? Pani powiedziała, że może. Czy dziecko, uczeń może? Pani znowu potwierdziła. Bardzo zaciekawiło nas w jaki sposób, my możemy zostać przyjaciółmi lasu. Może już nimi jesteście – dodała pani. Rozpętała się dyskusja! Jak? Kto? Dlaczego? Zebraliśmy wszystkie nasze pomysły i tak powstała prezentacja. TAK

3 Poznajemy pospolite gatunki drzew W bieżącym roku szkolnym został zorganizowany w naszej szkole Konkurs na Najpiękniejszy Zielnik Roślin. W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych. Podczas jesiennych spacerów dzieci poświęciły czas na zebranie liści i przygotowanie zielnika. Ręcznie zebrana kolekcja liści była świetną zabawą, a samodzielne tworzenie zielnika powodem do dumy. Przy okazji dzieci uczyły się rozpoznawać w naturalnym środowisku popularne gatunki drzew, rozbudzały zainteresowania różnorodną florą w najbliższej okolicy. Zajęcia wdrażały do zbierania, prawidłowego suszenia, rozpoznawania, podpisywania okazów roślin oraz poznawania ich siedlisk, także poszerzania wiadomości dotyczących zebranych gatunków roślin. Uczniowie klas V przygotowali wystawę owoców i nasion pospolitych drzew i krzewów Polski. Uczyli się też rozpoznawać pospolite drzewa i krzewy nie tylko po liściach, ale włąsnie nasionach, owocach, a w zimie po korze i pąkach. To była naprawdę trudna lekcja.

4 Uczniowie klas czwartych brali udział w programie edukacyjno- ekologicznego  Święto drzewa  organizowanym przez Klub Gaja. Celem programu było podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Dzieci miały poznać rolę drzew i zrozumieć ich wpływ na środowisko, a także poznać skutki globalnego ocieplenia. Uczniowie klas czwartych wykonali prace plastyczne – plakaty i formy przestrzenne, których tematem było drzewo. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością, wyobraźnią i różnorodną techniką. Prace plastyczne uczniów zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

5 Już od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji zbierania makulatury. Corocznie oddajemy do punktu skupu kilkanaście ton zużytego papieru. Dobrze wiemy, że w ten sposób stajemy się przyjaciółmi lasu! Zbiórka makulatury jest też okazją do świetnej zabawy.

6 Uczniowie klas V, aby zostać przyjaciółmi lasu tworzyli gry planszowe. Miały one na celu w przyjemny i zabawny sposób przedstawić nowe informacje o lesie i jego mieszkańcach oraz sprawdzić wiadomości wcześniej zdobyte. Graliśmy! Było świetnie! Tworzymy, rysujemy, piszemy… W końcu gramy!

7 Uczniowie klas IV i V spisywali zasady zachowania się w lesie. Dowiedzieli się, w ten sposób, co należy robić, żeby dobrze poznać las, bez wzbudzania niepokoju jego mieszkańców. ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W LESIE  Zachowujemy się cicho, nie przeszkadzamy innym!  Nie śmiecimy!  Nie łamiemy gałęzi i krzewów, nie kopiemy grzybów!  Nie bawimy się ogniem!  Nie parkujemy i nie biwakujemy poza wyznaczonymi miejscami! CO MOŻEMY ROBIĆ W LESIE  Poznajemy przyrodę!  Obserwujemy zwierzęta!  Odpoczywamy na łonie natury!  Zbieramy grzyby i owoce leśne!  Korzystamy ze ścieżek rowerowych i pieszych! ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W LESIE  Zachowujemy się cicho, nie przeszkadzamy innym!  Nie śmiecimy!  Nie łamiemy gałęzi i krzewów, nie kopiemy grzybów!  Nie bawimy się ogniem!  Nie parkujemy i nie biwakujemy poza wyznaczonymi miejscami! CO MOŻEMY ROBIĆ W LESIE  Poznajemy przyrodę!  Obserwujemy zwierzęta!  Odpoczywamy na łonie natury!  Zbieramy grzyby i owoce leśne!  Korzystamy ze ścieżek rowerowych i pieszych!

8 AUTORAMI WSZYSTKICH PRAC (FOTOGRAFII, RYSUNKÓW) SĄ UCZNIOWIE UCZESTNICZĄCY W ZAJĘCIACH KOŁA PRZYRODNICZEGO KLAS IV i V, PROWADZONEGO PRZEZ PANIE BOGUSŁAWĘ SAJEWICZ i GRAŻYNĘ JUSZCZAK Fotografie wykonane przez uczniów naszej szkoły Konkurs fotograficzny „O czym szumią drzewa…”

9


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki 83-000 Pruszcz Gdański ul. Matejki 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google