Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet dla Mazowsza. Cele Projektu : Zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej dla powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet dla Mazowsza. Cele Projektu : Zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej dla powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu."— Zapis prezentacji:

1 Internet dla Mazowsza

2 Cele Projektu : Zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej dla powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu w szczególności na obszarach wiejskich i w małych miastach dla obywateli, przedsiębiorców oraz jednostek publicznych na terenie województwa mazowieckiego w obszarach wykluczenia cyfrowego. Zapewnienie możliwości szerokopasmowego dostępu do Internetu nowej generacji w obszarach nieatrakcyjnych ekonomicznie dla operatorów telekomunikacyjnych. Wyeliminowanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku poprzez zwiększenie konkurencji na rynku usług szerokopasmowych.

3 Infrastruktura teleinformatyczna Wyniki Inwentaryzacji K LASYFIKACJA BSC ( PODSTAWOWY DOSTĘP DO I NTERNETU ) Liczba miejscowości w województwie mazowieckim wg klasyfikacji BSC podstawowy dostęp do Internetu Wyniki Inwentaryzacji K LASYFIKACJA BSC ( PODSTAWOWY DOSTĘP DO I NTERNETU ) Liczba miejscowości w województwie mazowieckim wg klasyfikacji BSC podstawowy dostęp do Internetu

4 Liczba ludności w województwie mazowieckim zamieszkujących miejscowości zakwalifikowane do określonych obszarów wg kryterium BSC podstawowy dostęp do Internetu. ObszarLiczba ludności Obszar biały1 123 489 Obszar szary555 201 Obszar czarny3 770 387 Razem5 449 077 Infrastruktura teleinformatyczna

5

6

7 Podział infrastruktury w użytym modelu

8 Charakterystyczne dane projektowanej sieci 3680 km sieci światłowodowej 297 węzłów szkieletowych i dystrybucyjnych Zapewnienie możliwości dostępu do sieci szerokopasmowej dla minimum 90% ludności Mazowsza i 100% przedsiębiorstw i instytucji publicznych w obszarach wykluczenia cyfrowego dla podstawowego Internetu szerokopasmowego o przepływności minimum 2 Mb. Zapewnienie możliwości dostępu dla 63 % ludności do Internetu NGA.

9 1 260 447 - mieszkańców w obszarach białych i szarych tradycyjnych oraz w białych NGA 100% - przedsiębiorstw i instytucji publicznych będących w obszarach białych i szarych tradycyjnych oraz w białych NGA objętych zasięgiem projektu Zasięg oddziaływania projektu

10 Mapa planowanej budowy infrastruktury teleinformatycznej na Mazowszu.

11 ARM S.A. jako lider SI na Mazowszu Realizacja badań stanu SI w regionie Inwentaryzacja sieci szerokopasmowych w regionie Szkolenia z zakresu nowych technologii – od podstaw do zaawansowanych zagadnień IT Doradztwo w zakresie projektów informatycznych dla samorządów Organizator Konwentu Informatyków Samorządowych, Okrągłego Stołu Satelitarnego Inicjator i realizator projektów z zakresu ICT

12 Równolegle z projektem budowy sieci Samorząd Województwa realizuje inne duże projekty informatyczne: Budowa elektronicznej administracji - projekt Wrota Mazowsza, Budowa kompetencji cyfrowych w regionie – projekt Mazowszanie, Powszechne szkolenia z zakresu nowych technologii – ITeraz Mazowsze II, Zintegrowane bazy wiedzy o Mazowszu, Budowa pracowni multimedialnych w mazowieckich szkołach.

13 Ogólna wartość mazowieckich projektów IT to 822 mln zł

14 www.idm.org.pl Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Internet dla Mazowsza. Cele Projektu : Zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej dla powszechnego, szybkiego i bezpiecznego dostępu do Internetu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google