Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„PRZYJACIEL LASU” Każdy z nas ma przyjaciela, Który dba, szanuje, wspiera, A las też przyjaciół ma, Każdy z nich o niego dba, Jeden sprząta w nim wytrwale,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„PRZYJACIEL LASU” Każdy z nas ma przyjaciela, Który dba, szanuje, wspiera, A las też przyjaciół ma, Każdy z nich o niego dba, Jeden sprząta w nim wytrwale,"— Zapis prezentacji:

1 „PRZYJACIEL LASU” Każdy z nas ma przyjaciela, Który dba, szanuje, wspiera, A las też przyjaciół ma, Każdy z nich o niego dba, Jeden sprząta w nim wytrwale, Drugi daje koncert stale, Trzeci gasi pożar wielki, Czwarty karmi w nim sarenki, Las to miejsce jest na ziemi, W którym mnóstwo jest zieleni, Tu natura się odzywa, I do szanowania wzywa!

2

3 Kiedy w lesie spacerujesz, Śpiewu ptaków nasłuchujesz, Bez nich byłby smutny las, Więc śpiewają cały czas.

4

5 Ktoś ognisko pali w lesie, Wieje wiatr i iskry niesie, Po strażaka trzeba dzwonić, Żeby szybko las ochronić, Wóz przyjedzie, ogień zgasi, W lesie znów zabrzmi śpiew ptasi. Grupa dzieci worki niesie, Posprzątają dzisiaj w lesie, By zwierzętom było miło, I bezpiecznie w lesie żyło.

6

7

8 Pan leśniczy postać ważna Mądra, dobra i odważna Karmi sarny, lisy groźne Nawet kiedy są dni mroźne. Stare drzewa wycinają, Ale nowe dosadzają, Las nam daje dużo tlenu, Sadźmy las więc przyjacielu.

9

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Wykonał: Dawid Rymanowski Klasa Vb Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach ul. Wojska Polskiego 38 69-100 Słubice Opiekun: Justyna Przekoracka


Pobierz ppt "„PRZYJACIEL LASU” Każdy z nas ma przyjaciela, Który dba, szanuje, wspiera, A las też przyjaciół ma, Każdy z nich o niego dba, Jeden sprząta w nim wytrwale,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google