Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Święci Miłośnicy lasu i jego mieszkańców: Św. Franciszek z Asyżu Św. Hubert Patron leśników: Św. Jan Gwalbert Jan Gwalbert to miłośnik przyrody, pomnażał.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Święci Miłośnicy lasu i jego mieszkańców: Św. Franciszek z Asyżu Św. Hubert Patron leśników: Św. Jan Gwalbert Jan Gwalbert to miłośnik przyrody, pomnażał."— Zapis prezentacji:

1

2 Święci Miłośnicy lasu i jego mieszkańców: Św. Franciszek z Asyżu Św. Hubert Patron leśników: Św. Jan Gwalbert Jan Gwalbert to miłośnik przyrody, pomnażał leśne bogactwa, sadził drzewa.

3 Leśnik

4 Dzięcioł - „Lekarz drzew” Zjada pasożyty drzew Oczyszcza obszary leśne

5 Wolontariusze pracujący w lesie Korzyści, które daje wolontariusz: Utrzymanie czystości w obrębie szlaków turystycznych Przycinanie drzew Ochrona walorów przyrodniczych Propagowanie idei ochrony terenów zielonych

6 Pracowite mrówki Spulchniają glebę(zakładając podziemne korytarze) Sprzątają las z martwych organizmów

7 Wiatr Pozytywny wpływ wiatru na las: zapylanie kwiatów roślin wiatropylnych rozsiewanie nasion i owoców drzew leśnych lekki wiatr dostarcza roślinom masy powietrza zawierające dwutlenek węgla wykorzystywany w procesie fotosyntezy.

8 Deszcz Utrzymuje wilgotność lasu (umiarkowane opady), Użyźnia, nawilża glebę, ściółkę leśną.

9

10 KONIEC Grafika została pobrana z wyszukiwarki www.google.pl


Pobierz ppt "Święci Miłośnicy lasu i jego mieszkańców: Św. Franciszek z Asyżu Św. Hubert Patron leśników: Św. Jan Gwalbert Jan Gwalbert to miłośnik przyrody, pomnażał."

Podobne prezentacje


Reklamy Google