Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT Dzień ten obchodzony jest 4 października W naszej świetlicy również odbyły się zajęcia, których celem było:  kształtowanie właściwej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT Dzień ten obchodzony jest 4 października W naszej świetlicy również odbyły się zajęcia, których celem było:  kształtowanie właściwej."— Zapis prezentacji:

1

2 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT Dzień ten obchodzony jest 4 października W naszej świetlicy również odbyły się zajęcia, których celem było:  kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt  wzbogacenie wiadomości na temat życia zwierząt  kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt  inspirowanie do twórczych działań

3 Przed zajęciami przygotowaliśmy gazetkę, z której dzieci dowiedziały się między innymi „Co mówią do nas zwierzaki”.

4 Dzieci z ogromną radością opowiadały o swoich pupilach, a zwłaszcza kotach i psach. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dbają o swoje zwierzątka. Tłumaczyliśmy co znaczy powiedzenie, że „pies jest przyjacielem człowieka”.

5 Zwracaliśmy uwagę, że należy również dbać o zwierzęta nie tylko domowe, ale te żyjące dziko. Szczególnie ważna jest pomoc w okresie zimowym.

6 Zwierzęta swoje kochamy i wesołe zabawy im urządzamy Dzieci naśladowały zwierzęta, w które zostały „zaczarowane”

7 Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci z oddziału przedszkolnego „0” cieszyło się przedstawienie kukiełkowe pt „ Z moim ulubionym zwierzątkiem na spacerze”. Przygotowały je dzieci z klasy III: Mateusz i Paulinka

8

9

10 „MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO” Pod takim hasłem dzieci wykonywały nie tylko prace plastyczne, ale również budowały swoje ulubione zwierzątka z klocków. Wszystkie prace były umieszczone na wystawie.

11 Prace plastyczne Wystawa prac plastycznych

12 Zwierzęta nie tylko rysujemy, ale i z klocków budujemy

13

14 Podczas zajęć dzieci :  nauczyły się właściwej postawy wobec zwierząt  uświadomiły sobie, że poprzez niewłaściwą opiekę zwierzęta są krzywdzone  dowiedziały się o konieczności bezpiecznego zachowania w kontaktach z obcymi zwierzętami Osoba odpowiedzialna: Maria Myślak Prezentację opracowała: Maria Myślak


Pobierz ppt "ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT Dzień ten obchodzony jest 4 października W naszej świetlicy również odbyły się zajęcia, których celem było:  kształtowanie właściwej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google