Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Optymistyczne Przedszkole. W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Optymistyczne Przedszkole. W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot."— Zapis prezentacji:

1 Optymistyczne Przedszkole

2 W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot.

3 Główne cele Programu: Tworzenie okazji do budowania konstruktywnych więzi. Tworzenie okazji do budowania konstruktywnych więzi. Rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów. Rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów. Swobodne wyrażanie próśb i oczekiwań przez dzieci. Swobodne wyrażanie próśb i oczekiwań przez dzieci. Rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości. Rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości. Uczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Uczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Rozwijanie zainteresowań i talentów. Rozwijanie zainteresowań i talentów. Uczenie życzliwości, empatii, pomagania innym oraz przyjaźni. Uczenie życzliwości, empatii, pomagania innym oraz przyjaźni.

4 Decydując się na wdrożenie programu w naszym przedszkolu cały personel zaakceptował priorytety związane z wyrabianiem w wychowankach postawy optymizmu i zaradności.

5 CECHY OPTYMISTYCZNEGO WYCHOWANKA - jest pełne inicjatywy - woli współpracę niż rywalizację - chętnie się uczy, ma szerokie zainteresowania i rozwija talenty -jest kreatywne i pełne fantazji - odróżnia dobro od zła - jest empatyczne i przyjaźnie nastawione do koleżanek i kolegów - ma poczucie pewności i wiary w swoje możliwości

6 Optymistą być! Kiedy idę co dzień rano do przedszkola Czy to słońce czy pogoda humor mam Pani wita uśmiechnięta i wesoła Cała masa niespodzianek czeka tam. I chociaż smutno choć iskierki w oczach gasną a z nieba zamiast słońca kapie szary deszcz w naszym przedszkolu słońce zawsze świeci jasno bo Hałabała optymistą jest i cześć! Gdy Ci smutno włóż różowe okulary troski znikną i weselej będzie żyć Tę zasadę zawsze wszyscy pamiętamy optymistą mimo wszystko warto być!

7 DZIEŃ OPTYMISTY 30 września 2010 roku z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka odbył się Optymistyczny Przemarsz ulicami naszego miasta, podczas którego dzieci zarażały optymizmem mieszkańców i Pana Burmistrza.

8 Wesołe zabawy z okazji Dnia Dziecka

9 Ważna jest także postawa rodziców i współpraca z nimi.

10 Radość bycia razem Radość bycia razem Co roku organizujemy rodzinne spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci oraz Święta Rodziny. Poprzez zabawę integrujemy społeczność przedszkolną oraz wzmacniamy więzi rodzinne. Co roku organizujemy rodzinne spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci oraz Święta Rodziny. Poprzez zabawę integrujemy społeczność przedszkolną oraz wzmacniamy więzi rodzinne.

11 W ramach działań Klubu Optymistycznych Rodziców w naszym Przedszkolu odbywają się ciekawe pogadanki na różne tematy: - Dojrzałość emocjonalna dziecka przedszkolnego - Bajkoterapia w wychowaniu - Mamo poczytaj mi bajkę - Zabawa jest najważniejsza! - Wpływ telewizji i gier komputerowych na zachowanie dziecka - Wada wymowy- spotkanie z logopedą. Z okazji Dnia Dziecka Klub Optymistycznych Rodziców wraz z nauczycielami przygotowuje co roku przedstawienie dla przedszkolaków.

12

13

14 Pragniemy, aby nasze dzieci rosły bez lęków. Pragniemy, aby nasze dzieci rosły bez lęków. Nie możemy ochronić dzieci przed wszystkimi Nie możemy ochronić dzieci przed wszystkimi niebezpieczeństwami, ale postaramy się nauczyć je odwagi i rozsądku. niebezpieczeństwami, ale postaramy się nauczyć je odwagi i rozsądku.

15 Chcemy zapewnić naszym PRZEDSZKOLAKOM szczęśliwe dzieciństwo, bez agresji i bez przemocy

16 Dzieci są bardzo różne. Mają odmienne upodobania, zainteresowania i uzdolnienia. Będziemy się starali stworzyć każdemu dziecku możliwość rozwijania jego naturalnych talentów i osiągania sukcesu. Będziemy się starali stworzyć każdemu dziecku możliwość rozwijania jego naturalnych talentów i osiągania sukcesu.

17

18 OBRADY OPTYMISTYCZNEGO SEJMU W naszym przedszkolu prawa dziecka są priorytetem, dbamy szczególnie o ich przestrzeganie, a także wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności związane z tymi prawami. Dnia 5 października 2010r. w przedszkolu odbyły się II Obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego. Dziecięcy Sejm obradował nad uchwaleniem Ustawy o dobrym zachowaniu się w przedszkolu.

19 Wdrażamy zasady bezpiecznej zabawy, uświadamiamy dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać, uczymy jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach.

20

21

22 Wierzymy w siłę przyjaźni, dobroci i życzliwości…

23

24


Pobierz ppt "Optymistyczne Przedszkole. W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot."

Podobne prezentacje


Reklamy Google