Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport o Zwierzętach Naszej Dzielnicy – Ursus Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie ul. Orłów Piastowskich 47 Klub Ekologiczny Błękitni,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport o Zwierzętach Naszej Dzielnicy – Ursus Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie ul. Orłów Piastowskich 47 Klub Ekologiczny Błękitni,"— Zapis prezentacji:

1 Raport o Zwierzętach Naszej Dzielnicy – Ursus Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie ul. Orłów Piastowskich 47 Klub Ekologiczny Błękitni, Koło Przyjaciół Zwierząt Opiekun Irena Jarzębak Warszawa, 26.11.2007r

2 Warsztaty szkoleniowe jak opiekować się zwierzętami Właściwej opieki nad naszymi pupilami uczyliśmy się od fachowca. Wkład na ten temat przeprowadził Pan Piotr Mazurek – działacz organizacji ekologicznej Źródła.

3 Ankieta

4 Ankieta

5 Ankieta

6 Ankieta

7 Ankieta Kto zajmuję się twoim zwierzęciem?

8 Ankieta

9 Ankieta

10 Ankieta

11 Ankieta

12 Ankieta

13 Ankieta

14 Debata 21 listopada 2007r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 odbyła się debata na temat: Pozytywne działania wobec zwierząt w naszym Osiedlu. Koło Ekologiczne Błękitni, które prowadzi nauczyciel przyrody p. Irena Jarzębak, uczestniczy w projekcie edukacyjnym Ochrona humanitarna zwierząt. Do realizacji części plastycznej projektu włączeni zostali wszyscy uczniowie tej Szkoły. Podczas debaty z udziałem dyrektora Pani Lidii Romanowskiej- Olejarz, która aktywnie wspiera realizację projektu, zaproszeni goście i eksperci (od prawa zwierząt) mogli podziwiać 83 wyróżnione prace plastyczne i wiersze o zwierzętach, napisane przez dzieci. Uczniowie omawiali wyniki ankiet, które przeprowadzili wśród właścicieli zwierząt w Gołąbkach. Pytania dotyczyły głównie sposobów opieki nad pupilami, którymi są: pieski, koty, kanarki, chomiki, szynszyle, świnki morskie, żółwie, rybki i szczurki. Najwięcej czasu zajęła dyskusja nad takimi problemami jak: myślistwo to piękny sport; dziewczynki lepiej opiekują się zwierzętami niż chłopcy; nie ma nic złego w cyrkach z tresurą zwierząt; zwierzęta nie mają uczuć i wielu innych. W kwestiach spornych głos zabierał Pan Dariusz Gzyra -prezes Stowarzyszenia Empatia i Pan Piotr Mazurek z Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła. W debacie udział wzięła także Pani E. Raczyńska z Wydziału Ochrony Środowiska Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy i Pani Natalia Kulesza z Arki. Następnym etapem projektu jest przygotowanie raportu o stanie zwierząt w naszym Osiedlu i przesłaniu go do autorów projektu, więcej o projekcie na stronach: www.zwierzeta.warszawa.pl, lub www.zrodla.org.www.zrodla.org

15 Pomoc Karmicielom Wolno- bytujących Kotów Pani Natalia Kulesza Zebraliśmy 78 kg karmy dla wolno- bytujących kotów, następną porcję karmy dostarczymy karmicielkom Arki na Święta Bożego Narodzenia. Karmicielki kotów na czele z Panią Natalią Kuleszą mają dostateczną ilość karmy dzięki uczniom naszych szkół i Urzędowi Dzielnicy. Odwiedziliśmy lekarza weterynarii przy ul Bolesława Śmiałego, który pomaga naszym zwierzakom, czasami przygarnia kocie podrzutki.

16 Obserwacje Zwierząt w Osiedlu i Dzielnicy Przeprowadzone obserwacje i badania ankietowe wskazują, że zwierzętom w naszej Dzielnicy Ursus żyje się dobrze, nie widać wałęsających się psów czy kotów. Często spotykamy pieski na spacerach z właścicielami, w ogrodzonych posesjach pieski biegają bez łańcuchów, mają ładne, ocieplone budy, czasami wybiegi. Nie słyszeliśmy o niewłaściwym traktowaniu zwierząt, latem mieszkańcy wystawiają pojemniki z wodą dla ptaków (przypomina o tym nawet ksiądz w kościele).

17 Raport Na zajęciach klubu i w wolnym czasie realizowaliśmy zadania projektu Psubraty Ochrona humanitarna zwierząt. Wzięliśmy udział w warsztatach o odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami. Przygotowaliśmy ankiety i przeprowadziliśmy je wśród mieszkańców osiedla. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych o zwierzętach, fotografowaliśmy niektóre czworonogi z Gołąbek.


Pobierz ppt "Raport o Zwierzętach Naszej Dzielnicy – Ursus Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie ul. Orłów Piastowskich 47 Klub Ekologiczny Błękitni,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google