Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FRYZJER.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FRYZJER."— Zapis prezentacji:

1 FRYZJER

2 ZADANIA ZAWODOWE Wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów.
Wykonywania zabiegów chemicznych włosów. Wykonywania strzyżenia włosów. Wykonywania stylizacji fryzur.

3 Charakterystyka zawodu
Fryzjer zgodnie z życzeniami klientów wykonuje zabiegi fryzjerskie, takie jak: golenie, strzyżenie, mycie, pielęgnowanie, czesanie, pielęgnowanie, rozjaśnianie i farbowanie włosów, za pomocą różnorodnych narzędzi, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Gromadzi i udostępnia pomocne w doborze fryzury. Śledzi mody i techniki fryzjerskiej, stosuje nowoczesne aparaty i środki fryzjersko-kosmetyczne.

4 MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Fryzjer może podejmować pracę w zakładach fryzjerskich, perukarniach, charakteryzatorniach w teatrach i telewizji, na planach filmowych. Może też prowadzić własny zakład fryzjerski.

5 ZAROBKI FRYZJERA Najbardziej dochodowa jest praca we własnym salonie fryzjerskim, gdzie można liczyć na zarobki w granicach zł (w zależności od wielkości miejscowości i liczby klientów). Pracując u kogoś w zakładzie można liczyć na pensję w wysokości ok zł netto na początku pracy, do ok zł.

6 WARUNKI PRACY Fryzjerem nie może zostać osoba, która ma żylaki, alergie, pocące się dłonie, zaburzenia równowagi oraz jest nosicielem choroby zakaźnej. Fryzjer musi nosić ubranie robocze - fartuch. Miejscem pracy jest zakład fryzjerski. Zawód ten wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi.

7 MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA
Fryzjer może pracować w różnych zakładach fryzjerskich (damskich, męskich), albo prowadzić działalność na własny rachunek.

8 DLACZEGO WYBRAŁAM TEN ZAWÓD
Wybrałam ten zawód ponieważ podoba mi się i mnie interesuję. Korzystałam z wikipedii.


Pobierz ppt "FRYZJER."

Podobne prezentacje


Reklamy Google