Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fryzjer – rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem. Zawód fryzjera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fryzjer – rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem. Zawód fryzjera."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Fryzjer – rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem. Zawód fryzjera należy do grupy zawodów usługowych. Dzięki posiadanym umiejętnościom fryzjer może również prowadzić własny zakład usługowy.

4 Ubiór fryzjera Ubiór fryzjera składa się przede wszystkim z fartucha i pasa fryzjerskiego, w którym można przechowywać narzędzia, a by mieć je pod ręką. Ubiór powinnien zapewniać bezpieczeństwo, a fartuch powinnien być uszyty z dobrego i wygodnego materiału.

5 Akcesoria fryzjerskie

6 Fryzjera powinna cechować spostrzegawczość i podzielność uwagi, wrażliwość estetyczna, p recyzja, poczucie odpowiedzialności w pracy, otwartość na ludzi i umiejętność słuchania innych, dobra komunikacja z klientem i trafna interpretacja jego potrzeb.

7 Dobry fryzjer to nie tylko świetny stylista, ale r ó wnież słuchacz, doradca i przyjaciel.

8 Zawody w naszej szkole Technik usług fryzjerskich – Technikum – 4 lata Fryzjer – 3 lata Zasadnicza Szkoła Zawodowa

9 Technik usług fryzjerskich Praktyka odbywa się w pracowni szkolnej oraz w zakładach fryzjerskich. Na praktykach w szkole uczymy się wiele ciekawych rzeczy, które trenujemy na specjalnych główkach fryzjerskich np. mycie włosów, modelowanie, nawijanie włosów na wałki. Natomiast w salonie fryzjerskim możemy wykonywać zabiegi na klientach.

10

11

12 5 s tanowisk f ryzjerskich wyposażonych w lustro, ladę technologiczną i fotel fryzjerski, f otele z umywalką do mycia włosów, z aplecze, w którym znajdują się ręczniki i produkty do pielęgnacji włosów, g rzebienie, szczotki, wałki, suszarki, maszynki, podwłośniki, prostownica, lokówki, karbownica.

13

14

15

16 Zasadnicza Szkoła Zawodowa - fryzjer Uczeń jest pracownikiem młodocianym i odbywa praktykę w zakładach fryzjerskich 3 dni nauki w szkole 2 dni praktyki w zakładzie

17 Bierzemy udział w targach fryzjerskich, na których możemy zobaczyć najmodniejsze uczesania, makijaże, a głównym prowadzącym jest Krzysztof Ibisz. Możemy kupić sobie sprzęt do wyposażenia salonu, przybory i ozdoby fryzjerskie oraz wiele dowiedzieć się o najnowszych trendach mody..

18

19

20 Jeżeli chcesz zdobyć atrakcyjny zawód i mieć codziennie świetną fryzurę zostań fryzjerem!!!

21 Agnieszka Żak kl. II TF


Pobierz ppt "Fryzjer – rzemieślnik zajmujący się zgodnie z życzeniami klientów strzyżeniem włosów, ich pielęgnacją, układaniem, farbowaniem, myciem. Zawód fryzjera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google