Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeśli masz ciekawą osobowość,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeśli masz ciekawą osobowość,"— Zapis prezentacji:

1 Jeśli masz ciekawą osobowość,
bogatą wyobraźnię, posiadasz zdolności plastyczne - pomyśl o kontynowaniu nauki w naszej szkole!

2 W szkole panuje szczególny klimat...
...doceniany jest ... ...artystyczny duch, estetyka i pomysłowość....

3 Wybierz jeden z typów naszej szkoły: Technikum Nr 7 Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 9

4 W technikum nr 7 proponujemy naukę w zawodzie:
TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY, TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA, TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH, FOTOTECHNIK

5 W zasadniczej szkole zawodowej nr 9 proponujemy naukę w zawodzie:
KRAWIEC FRYZJER FOTOGRAF TAPICER OPERATOR URZĄDZEŃ PRZEMYSŁU SZKLARSKIEGO

6 Pomyśl o przyjściu do Świata Mody, który przed Tobą otwieramy…
Interesują Cię programy o modzie, często przeglądasz czasopisma, aby popatrzeć na odzieżowe nowości, nieraz doradzałeś/łaś koleżance lub koledze, jaki strój wybrać ? Pomyśl o przyjściu do Świata Mody, który przed Tobą otwieramy…

7 Technik Technologii Odzieży

8 uruchomić własną firmę lub podjąć pracę jako:
Absolwent kierunku Technik technologii odzieży może kontynuować naukę na uczelniach wyższych artystycznych i innych, uruchomić własną firmę lub podjąć pracę jako: stylista wyrobów tekstylnych lub skórzanych, menadżer zajmujący się organizacją pokazów, VISUAL MERCHANDISER – projektant witryn sklepowych, obecnie to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, konsultant ds. organizowania procesu produkcyjnego, konsultant i doradca w zakresie projektowania i wytwarzania odzieży i wyrobów skórzanych, pracownik laboratoriów badawczych w przemyśle odzieżowym, koordynator procesów produkcyjnych, właściciel i administrator małej firmy odzieżowej, sprzedawca i dystrybutor wyrobów tekstylnych, skórzanych, galanterii i pasmanterii, nauczyciel w branży modowej.

9 Krawiec Krawiec jest zawodem artystyczno-rzemieślniczym.

10 Tapicer Tapicer wykonuje zaprojektowane tapicerowane części nowych mebli i kompletów mebli, tapicerowane części wyposażenia środków transportowych, sprzętu sportowego ,tapicerskie prace dekoracyjne związane z urządzaniem wnętrz mieszkalnych, salonów wystawowych, scenografii teatralnej , jak również naprawy uszkodzonych lub zużytych tapicerowanych części mebli i sprzętów, łącznie z drobnymi naprawami części konstrukcji.

11 Tapicer Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie tapicer może podejmować pracę w przedsiębiorstwach i zakładach prowadzących produkcję, naprawy i renowację wyrobów tapicerowanych oraz w zakładach świadczących usługi dekoratorsko-tapicerskie. Absolwent może prowadzić działalność własną działalność gospodarczą.

12 Nasza szkoła od wielu lat współpracuje
z kreatorem mody polskiej Jerzym Antkowiakiem

13 Ważniejsze osiągnięcia naszych absolwentów w branży modowej
I i II miejsca w konkursie prac dyplomowych w Ogólnopolskim Seminarium Studenckim w Łodzi TEXTIL 2008, 2009, 2010 Finalistka XII Edycji Debiutantów Mody „FUTURE” Poznań 2010 Udział w finale XII Edycji Debiutantów Mody – FUTURE, organizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich (2010 rok); Udział w półfinale Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION (2007 i 2008 rok);

14 „SZKOŁA PRZEMYSŁU MODY 2010”
W 2010 roku otrzymaliśmy tytuł „SZKOŁA PRZEMYSŁU MODY 2010” Nagrodę przyznała nam Polska Izba Odzieżowo –Tekstylna.

15 Jesteśmy jedyną szkołą W POLSCE posiadającą tytuł
LIDERA EDUKACJI ZAWODOWEJ !!!

16 Operator urządzeń przemysłu szklarskiego
Formuje wyroby ze szkła sposobem ręcznym oraz użytkuje maszyny i urządzenia do sporządzania zestawu szklarskiego, topienia mas szklanych, formowania, wykańczania, zdobienia i przetwórstwa wyrobów ze szkła.

17 Operator urządzeń przemysłu szklarskiego kariera zawodowa
Pracę znaleźć można: w hutach i wytwórniach szkła. w warsztatach rzemieślniczych wytwarzających szkło użytkowe i artystyczne.

18 TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA

19 TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA - możliwości rozwoju zawodowego
W ramach zawodu technik technologii szkła najwyższym stanowiskiem jest starszy mistrz, w mniejszym przedsiębiorstwie kierownik oddziału produkcyjnego lub kierownik kontroli jakości, kierownik laboratorium. Istnieje możliwość uruchomienia własnej huty szkła. W przypadku podjęcia i ukończenia studiów wyższych istnieje możliwość dalszego awansu. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w przemyśle ceramicznym.

20 jest 3-krotnie wyższa od liczby absolwentów
Pracę znaleźć można: w hutach szkła, przedsiębiorstwach produkujących aparaturę szklaną, ozdoby choinkowe itp., jak również w instytutach badawczych, laboratoriach chemicznych oraz biurach projektowych. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w przemyśle ceramicznym. Wg danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Liczba ofert pracy na rynku w przemyśle szklarskim jest 3-krotnie wyższa od liczby absolwentów

21 Fryzjer wykonuje zabiegi na włosach mające na celu podkreślenie cech indywidualnych klienta i ukrywające ewentualne mankamenty urody.

22 Technik usług fryzjerskich
wykonuje zabiegi na włosach klienta dobierając sposoby, metody, techniki i technologie oraz projektuje fryzury na włosach, uwzględniając cechy indywidualne klienta. Zarządza zakładem fryzjerskim.

23 Fryzjer oraz Technik usług fryzjerskich
Możliwe miejsca pracy: •salony fryzjerskie •plany filmowe •garderoby teatrów •gabinety fryzjersko – kosmetyczne •własna działalność gospodarcza •można także szukać pracy w szpitalach, więzieniach i w wojsku. Przykładowe możliwości rozwoju zawodowego Udział w kursach, szkoleniach, seminariach, np.: Nowoczesne fryzjerstwo Fryzjerstwo kreatywne Fryzjerstwo strzyżenia geometrycznego Fryzjerstwo sceniczne Przedłużanie włosów Perukarstwo A także inne kursy specjalistyczne i doskonalące w akademiach fryzjerskich, np. Berendowicz, Loreal, itd.

24 Fryzjer oraz Technik usług fryzjerskich
Przykładowe ścieżki kariery: W regionie: •praca jako pomocnik fryzjera w lokalnym salonie fryzjerskim •praca jako samodzielny fryzjer w salonie •własny zakład fryzjerski (wymagany tytuł technika usług fryzjerskich) •praca jako mistrz w zawodzie w renomowanej sieci salonów fryzjerskich W kraju: •praca na planach filmowych, w teatrze lub w stacjach telewizyjnych •praca w renomowanych zakładach fryzjerskich na terenie całego kraju •praca we własnym salonie fryzjerskim (mając tytuł technika usług fryzjerskich) Za granicą: •praca w znanych sieciach salonów fryzjerskich na terenie UE

25 Technik usług fryzjerskich- Osiągnięcia uczniów
dwa wyróżnienia w kategorii fryzjerstwo i kosmetyka podczas IX Śląskiego Festiwalu Fryzjersko – Kosmetycznego w Katowicach w ramach Ogólnopolskich Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych (2009 rok); wyróżnienie podczas VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu w Katowicach (2009 rok); I miejsce w Regionalnym Konkursie Młody Mistrz Fryzjerstwa (2007,2010); I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Gliwicach (2009 i 2010); I miejsce w II Regionalnym Konkursie Fryzjerskim „Młode talenty” w Będzinie (2012)

26 Fotograf Fotograf wykonuje zdjęcia do legitymacji, portretowe, reklamowe, reportażowo-prasowe. Zajmuje się również obróbka fotochemiczną zdjęć.

27 FOTOTECHNIK

28 Ukończenie kierunku fotograf/fototechnik daje możliwość zatrudnienia w:
· laboratoriach fotograficznych usługowych, profesjonalnych, przemysłowych, naukowo-badawczych, kryminalistycznych, medycznych, archeologicznych, geologicznych, w ośrodkach historycznych, archiwach, muzeach; · agencjach fotograficznych i reklamowych; · przemyśle fotooptycznym i optycznym, · wydawnictwach i drukarniach, · przemyśle optoelektronicznym, komputerowym i informatycznym, · telewizji i wytwórniach filmowych Zdobyte u nas kwalifikacje w tym zawodzie mogą być podwyższane poprzez kontynuacje nauki w szkołach wyższych na kierunkach: fotografia, multimedia, grafika komputerowa, realizacja obrazu filmowego i fotograficznego.

29 Fotografia jest pasją, którą chcesz rozwijać
Fotografia jest pasją, którą chcesz rozwijać. Gdziekolwiek się nie znajdziesz, rejestrujesz aparatem ludzi, miejsca, zdarzenia. Podziwiasz znanych fotografów i chciał(a)byś być jednym z nich – przyjdź do nas. Ten kierunek jest dla Ciebie !!!

30 Uczymy w nowoczesnych pracowniach :

31 Współpraca międzynarodowa
LEONARDO DA VINCI- Uczenie się przez całe życie „Praktyka czyni mistrza” praktyki zawodowe w Niemczech i Portugalii” NIEMCY- PORTUGALIA- POLSKA Projekt z komponentem ponadnarodowym PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO- „UBRANI W TALENT” WŁOCHY (MEDIOLAN)- POLSKA LEONARDO DA VINCI- Uczenie się przez całe życie „STAŻ ZAWODOWY W HISZPANII PRZEPUSTKĄ DO EUROPEJSKIEGO RYNKU MODY” „MAM ZAWÓD - MAM PRACĘ W REGIONIE” – projekt systemowy promujący kształcenie zawodowe WSPÓŁPRACA W RAMACH GEF – udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2013 w San Remo we Włoszech

32 Absolwentom naszej szkoły
EGZAMIN MATURALNY daje przepustkę do nauki we wszystkich typach uczelni EGZAMIN ZAWODOWY daje kwalifikacje do wykonywania zawodu Zainwestuj w siebie !!!!

33 ATUTY NASZEJ SZKOŁY Gimnazjalisto, pewnie jak większość masz problem z
podjęciem decyzji o wyborze nowej szkoły. Oto powody, dla których warto wybrać naszą szkołę: • Po ukończeniu szkoły wychodzisz z tytułem zawodowym (w zależności od wybranej szkoły i specjalności) • Gwarantujemy Ci doskonałe przygotowanie do zdania matury oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe • Zaopatrzymy Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne do poruszania się na rynku pracy • Mamy świetnie przygotowanych i naprawdę fajnych nauczycieli • W 2011 r. zajęliśmy I miejsce i jesteśmy Liderem Edukacji Zawodowej, co gwarantuje Ci najwyższy poziom kształcenia zawodowego

34 ATUTY NASZEJ SZKOŁY • Każdy uczeń może uczestniczyć w zagranicznych stażach i praktykach w ramach programu Leonardo Da Vinci - Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Włochy i inne kraje czekają na Ciebie... • Każdy może korzystać z edukacyjno-językowych wyjazdów zagranicznych m. in. do Paryża, Londynu • Każdy może rozwijać swoje pasje i umiejętności, uczestnicząc w pracach Samorządu Szkolnego oraz w wielu kółkach pozalekcyjnych • Od 2010 r. jesteśmy Szkołą Przemysłu Mody – kształcącą przyszłych kreatorów mody • Każdy może korzystać z pomocy szkolnych doradców zawodowych oraz pedagoga • Szkołą zarządza miła i życzliwa Dyrekcja

35 MY - STAWIAMY NA JAKOŚĆ TY – POSTAW NA NAS !!!
Absolwentom naszej szkoły zapewniamy na każdym kierunku kształcenia nabycie: Wiedzy niezbędnej do efektywnego poruszania się na rynku pracy oraz kompetencji personalnych i społecznych, Wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, Umiejętności posługiwania się językiem obcym zawodowym z danej branży. MY - STAWIAMY NA JAKOŚĆ TY – POSTAW NA NAS !!!

36 Szczegóły na stronie internetowej
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 19 KWIETNIA 2013 r. PIĄTEK godz – 19.00 Szczegóły na stronie internetowej

37 DO ZOBACZENIA !!!

38 Zespół Szkół Projektowania
Nasz adres: Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu ul. Gen. Grota Roweckiego 64 tel.: ,


Pobierz ppt "Jeśli masz ciekawą osobowość,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google