Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeśli masz ciekawą osobowość, bogatą wyobraźnię, posiadasz zdolności plastyczne - pomyśl o kontynowaniu nauki w naszej szkole!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeśli masz ciekawą osobowość, bogatą wyobraźnię, posiadasz zdolności plastyczne - pomyśl o kontynowaniu nauki w naszej szkole!"— Zapis prezentacji:

1 Jeśli masz ciekawą osobowość, bogatą wyobraźnię, posiadasz zdolności plastyczne - pomyśl o kontynowaniu nauki w naszej szkole!

2 W szkole panuje szczególny klimat......doceniany jest......artystyczny duch, estetyka i pomysłowość....

3 Technikum Nr 7 Technikum Nr 7 Wybierz jeden z typów naszej szkoły: Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 9 Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 9

4 T TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY, TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA, TECHNIK TECHNOLOGII SZKŁA, TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH, TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH, W technikum nr 7 proponujemy naukę w zawodzie: FOTOTECHNIK FOTOTECHNIK

5 KRAWIEC KRAWIEC FOTOGRAF FOTOGRAF W zasadniczej szkole zawodowej nr 9 proponujemy naukę w zawodzie: FRYZJER FRYZJER TAPICER TAPICER OPERATOR URZĄDZEŃ OPERATOR URZĄDZEŃ PRZEMYSŁU SZKLARSKIEGO PRZEMYSŁU SZKLARSKIEGO

6

7

8 Absolwent kierunku Technik technologii odzieży może kontynuować naukę na uczelniach wyższych artystycznych i innych, uruchomić własną firmę lub podjąć pracę jako: stylista wyrobów tekstylnych lub skórzanych, stylista wyrobów tekstylnych lub skórzanych, menadżer zajmujący się organizacją pokazów, menadżer zajmujący się organizacją pokazów, VISUAL MERCHANDISER – projektant witryn sklepowych, obecnie to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, VISUAL MERCHANDISER – projektant witryn sklepowych, obecnie to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, konsultant ds. organizowania procesu produkcyjnego, konsultant ds. organizowania procesu produkcyjnego, konsultant i doradca w zakresie projektowania i wytwarzania odzieży konsultant i doradca w zakresie projektowania i wytwarzania odzieży i wyrobów skórzanych, i wyrobów skórzanych, pracownik laboratoriów badawczych w przemyśle odzieżowym, pracownik laboratoriów badawczych w przemyśle odzieżowym, koordynator procesów produkcyjnych, koordynator procesów produkcyjnych, właściciel i administrator małej firmy odzieżowej, właściciel i administrator małej firmy odzieżowej, sprzedawca i dystrybutor wyrobów tekstylnych, sprzedawca i dystrybutor wyrobów tekstylnych, skórzanych, galanterii i pasmanterii, skórzanych, galanterii i pasmanterii, nauczyciel w branży modowej. nauczyciel w branży modowej.

9 Krawiec jest zawodem artystyczno-rzemieślniczym.

10 Tapicer wykonuje zaprojektowane tapicerowane części nowych mebli i kompletów mebli, tapicerowane części wyposażenia środków transportowych, sprzętu sportowego,tapicerskie prace dekoracyjne związane z urządzaniem wnętrz mieszkalnych, salonów wystawowych, scenografii teatralnej, jak również naprawy uszkodzonych lub zużytych tapicerowanych części mebli i sprzętów, łącznie z drobnymi naprawami części konstrukcji.

11 Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie tapicer może podejmować pracę w przedsiębiorstwach i zakładach prowadzących produkcję, naprawy i renowację wyrobów tapicerowanych oraz w zakładach świadczących usługi dekoratorsko-tapicerskie. Absolwent może prowadzić działalność własną działalność gospodarczą.

12 Nasza szkoła od wielu lat współpracuje Jerzym Antkowiakiem z kreatorem mody polskiej

13 Ważniejsze osiągnięcia naszych absolwentów w branży modowej I i II miejsca w konkursie prac dyplomowych w Ogólnopolskim Seminarium Studenckim w Łodzi TEXTIL 2008, 2009, 2010 Finalistka XII Edycji Debiutantów Mody FUTURE Poznań 2010 Udział w finale XII Edycji Debiutantów Mody – FUTURE, organizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich (2010 rok); Udział w półfinale Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION (2007 i 2008 rok);

14 W 2010 roku otrzymaliśmy tytuł SZKOŁA PRZEMYSŁU MODY 2010 Nagrodę przyznała nam Polska Izba Odzieżowo –Tekstylna.

15 Jesteśmy jedyną szkołą W POLSCE posiadającą tytuł LIDERA EDUKACJI ZAWODOWEJ !!!

16 Formuje wyroby ze szkła sposobem ręcznym oraz użytkuje maszyny i urządzenia do sporządzania zestawu szklarskiego, topienia mas szklanych, formowania, wykańczania, zdobienia i przetwórstwa wyrobów ze szkła.

17 Pracę znaleźć można: w hutach i wytwórniach szkła. w warsztatach rzemieślniczych wytwarzających szkło użytkowe i artystyczne.

18

19 W ramach zawodu technik technologii szkła najwyższym stanowiskiem jest starszy mistrz, w mniejszym przedsiębiorstwie kierownik oddziału produkcyjnego lub kierownik kontroli jakości, kierownik laboratorium. Istnieje możliwość uruchomienia własnej huty szkła. W przypadku podjęcia i ukończenia studiów wyższych istnieje możliwość dalszego awansu. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w przemyśle ceramicznym.

20 Pracę znaleźć można: w hutach szkła, przedsiębiorstwach produkujących aparaturę szklaną, ozdoby choinkowe itp., jak również w instytutach badawczych, laboratoriach chemicznych oraz biurach projektowych. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w przemyśle ceramicznym. Wg danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Liczba ofert pracy na rynku w przemyśle szklarskim jest 3-krotnie wyższa od liczby absolwentów

21 wykonuje zabiegi na włosach mające na celu podkreślenie cech indywidualnych klienta i ukrywające ewentualne mankamenty urody.

22 wykonuje zabiegi na włosach klienta dobierając sposoby, metody, techniki i technologie oraz projektuje fryzury na włosach, uwzględniając cechy indywidualne klienta. Zarządza zakładem fryzjerskim.

23 Możliwe miejsca pracy: salony fryzjerskie plany filmowe garderoby teatrów gabinety fryzjersko – kosmetyczne własna działalność gospodarcza można także szukać pracy w szpitalach, więzieniach i w wojsku. Udział w kursach, szkoleniach, seminariach, np.: * Nowoczesne fryzjerstwo * Fryzjerstwo kreatywne * Fryzjerstwo strzyżenia geometrycznego * Fryzjerstwo sceniczne * Przedłużanie włosów * Perukarstwo * A także inne kursy specjalistyczne i doskonalące w akademiach fryzjerskich, np. Berendowicz, Loreal, itd.

24 Przykładowe ścieżki kariery: W regionie: praca jako pomocnik fryzjera w lokalnym salonie fryzjerskim praca jako samodzielny fryzjer w salonie własny zakład fryzjerski (wymagany tytuł technika usług fryzjerskich) praca jako mistrz w zawodzie w renomowanej sieci salonów fryzjerskich W kraju: praca jako mistrz w zawodzie w renomowanej sieci salonów fryzjerskich praca na planach filmowych, w teatrze lub w stacjach telewizyjnych praca w renomowanych zakładach fryzjerskich na terenie całego kraju praca we własnym salonie fryzjerskim (mając tytuł technika usług fryzjerskich) Za granicą: praca w znanych sieciach salonów fryzjerskich na terenie UE

25 Technik usług fryzjerskich- Osiągnięcia uczniów dwa wyróżnienia w kategorii fryzjerstwo i kosmetyka podczas IX Śląskiego Festiwalu Fryzjersko – Kosmetycznego w Katowicach w ramach Ogólnopolskich Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych (2009 rok); wyróżnienie podczas VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu w Katowicach (2009 rok); I miejsce w Regionalnym Konkursie Młody Mistrz Fryzjerstwa (2007,2010); I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim w Gliwicach (2009 i 2010); I miejsce w II Regionalnym Konkursie Fryzjerskim Młode talenty w Będzinie (2012)

26 Fotograf wykonuje zdjęcia do legitymacji, portretowe, reklamowe, reportażowo-prasowe. Zajmuje się również obróbka fotochemiczną zdjęć.

27

28 Ukończenie kierunku fotograf/fototechnik daje możliwość zatrudnienia w: · · laboratoriach fotograficznych usługowych, profesjonalnych, przemysłowych, naukowo-badawczych, kryminalistycznych, medycznych, archeologicznych, geologicznych, w ośrodkach historycznych, archiwach, muzeach; · agencjach fotograficznych i reklamowych; · przemyśle fotooptycznym i optycznym, · wydawnictwach i drukarniach, · przemyśle optoelektronicznym, komputerowym i informatycznym, · telewizji i wytwórniach filmowych Zdobyte u nas kwalifikacje w tym zawodzie mogą być podwyższane poprzez kontynuacje nauki w szkołach wyższych na kierunkach: fotografia, multimedia, grafika komputerowa, realizacja obrazu filmowego i fotograficznego.

29 Fotografia jest pasją, którą chcesz rozwijać. Gdziekolwiek się nie znajdziesz, rejestrujesz aparatem ludzi, miejsca, zdarzenia. Podziwiasz znanych fotografów i chciał(a)byś być jednym z nich – przyjdź do nas. Ten kierunek jest dla Ciebie !!!

30 Uczymy w nowoczesnych pracowniach :

31 Współpraca międzynarodowa LEONARDO DA VINCI- Uczenie się przez całe życie Praktyka czyni mistrza praktyki zawodowe w Niemczech i Portugalii NIEMCY- PORTUGALIA- POLSKA Projekt z komponentem ponadnarodowym PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO- UBRANI W TALENT WŁOCHY (MEDIOLAN)- POLSKA LEONARDO DA VINCI- Uczenie się przez całe życie STAŻ ZAWODOWY W HISZPANII PRZEPUSTKĄ DO EUROPEJSKIEGO RYNKU MODY MAM ZAWÓD - MAM PRACĘ W REGIONIE – projekt systemowy promujący kształcenie zawodowe WSPÓŁPRACA W RAMACH GEF – udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Szkolnej 2013 w San Remo we Włoszech

32 Absolwentom naszej szkoły EGZAMIN MATURALNY daje EGZAMIN MATURALNY daje przepustkę do nauki we wszystkich typach uczelni EGZAMIN ZAWODOWY daje EGZAMIN ZAWODOWY daje kwalifikacje do wykonywania zawodu Zainwestuj w siebie !!!!

33 Po ukończeniu szkoły wychodzisz z tytułem zawodowym (w zależności od wybranej szkoły i specjalności) Gwarantujemy Ci doskonałe przygotowanie do zdania matury oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe Zaopatrzymy Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne do poruszania się na rynku pracy Mamy świetnie przygotowanych i naprawdę fajnych nauczycieli W 2011 r. zajęliśmy I miejsce i jesteśmy Liderem Edukacji Zawodowej, co gwarantuje Ci najwyższy poziom kształcenia zawodowego ATUTY NASZEJ SZKOŁY Gimnazjalisto, pewnie jak większość masz problem z podjęciem decyzji o wyborze nowej szkoły. Oto powody, dla których warto wybrać naszą szkołę:

34 ATUTY NASZEJ SZKOŁY Każdy uczeń może uczestniczyć w zagranicznych stażach i praktykach w ramach programu Leonardo Da Vinci - Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Włochy i inne kraje czekają na Ciebie... Każdy może korzystać z edukacyjno-językowych wyjazdów zagranicznych m. in. do Paryża, Londynu Każdy może rozwijać swoje pasje i umiejętności, uczestnicząc w pracach Samorządu Szkolnego oraz w wielu kółkach pozalekcyjnych Od 2010 r. jesteśmy Szkołą Przemysłu Mody – kształcącą przyszłych kreatorów mody Każdy może korzystać z pomocy szkolnych doradców zawodowych oraz pedagoga Szkołą zarządza miła i życzliwa Dyrekcja

35 Absolwentom naszej szkoły zapewniamy na każdym kierunku kształcenia nabycie: Wiedzy niezbędnej do efektywnego poruszania się na rynku pracy oraz kompetencji personalnych i społecznych, Wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, Umiejętności posługiwania się językiem obcym zawodowym z danej branży. MY - STAWIAMY NA JAKOŚĆ TY – POSTAW NA NAS !!!

36 ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY 19 KWIETNIA 2013 r. PIĄTEK godz – Szczegóły na stronie internetowej

37 DO ZOBACZENIA !!!

38 Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu ul. Gen. Grota Roweckiego 64 ul. Gen. Grota Roweckiego 64 tel.: , tel.: , Nasz adres:


Pobierz ppt "Jeśli masz ciekawą osobowość, bogatą wyobraźnię, posiadasz zdolności plastyczne - pomyśl o kontynowaniu nauki w naszej szkole!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google