Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ten zawód wymaga odwagi Ryszarda Lwie Serce, ofiarności Rolanda, cierpliwości Penelopy, miłości Izoldy… Jest marzeniem o śnieżnobiałym fartuchu i o wzniosłym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ten zawód wymaga odwagi Ryszarda Lwie Serce, ofiarności Rolanda, cierpliwości Penelopy, miłości Izoldy… Jest marzeniem o śnieżnobiałym fartuchu i o wzniosłym."— Zapis prezentacji:

1

2 Ten zawód wymaga odwagi Ryszarda Lwie Serce, ofiarności Rolanda, cierpliwości Penelopy, miłości Izoldy… Jest marzeniem o śnieżnobiałym fartuchu i o wzniosłym zadaniu niesienia pomocy ludziom chorym. Przetrwanie w tym zawodzie jest próbą miłości do ludzi porażonych niedowładami, upokorzonych bólem, zdanych w swym cierpieniu na innych. Praca dla silnych duchem i ciałem.

3

4 Pielęgniarka Pielęgniarka opiekuje się chorymi i niesie pomoc cierpiącym. Na zlecenie lekarza wykonuje różnorodne zabiegi, które pozwalają określić stan zdrowia pacjentów oraz mają dzialanie lecznicze. Do zadań pielęgniarki należy także szerzenie oświaty zdrowotnej, zapobieganie chorobom oraz promocja zdrowotnego stylu życia. Pielęgniarka opiekuje się chorymi i niesie pomoc cierpiącym. Na zlecenie lekarza wykonuje różnorodne zabiegi, które pozwalają określić stan zdrowia pacjentów oraz mają dzialanie lecznicze. Do zadań pielęgniarki należy także szerzenie oświaty zdrowotnej, zapobieganie chorobom oraz promocja zdrowotnego stylu życia.

5

6 Do podstawowych czynności pielęgniarki należy: *mierzenie temperatury ciala pacjentów oraz tętna i ciśnienia krwi, *mierzenie temperatury ciala pacjentów oraz tętna i ciśnienia krwi, *podawanie leków i wykonywanie zastrzyków, wykonanie opatrunków, okładów i kompresów, *podawanie leków i wykonywanie zastrzyków, wykonanie opatrunków, okładów i kompresów, *przygotowanie zestawu narzędzi chirurgicznych i podawanie ich lekarzowi w trakcie operacji *przygotowanie zestawu narzędzi chirurgicznych i podawanie ich lekarzowi w trakcie operacji

7

8 Poszukując pracy możesz: *wykorzystać swoich znajomych *śledzić ogloszenia *śledzić komunikaty w radiu i telewizji *skontaktować się bezpośrednio z pracodawcami *zwrócić się o pomoc do zawodowych pośredników w rejonowych biurach pracy

9

10 Przeciwwskazania do wykonywania zawodu: *skrzywienie kręgosłupa, *skrzywienie kręgosłupa, *płaskostopie, *płaskostopie, *wady serca i przewlekle choroby układu krążenia, *wady serca i przewlekle choroby układu krążenia, *wady wzroku i słuchu, *wady wzroku i słuchu, *wszelkie zaburzenia w układzie nerwowym, *wszelkie zaburzenia w układzie nerwowym, *przewlekle zmiany chorobowe skóry. *przewlekle zmiany chorobowe skóry.

11

12 Możliwości zdobycia zawodu: *policealne studia medyczne, *wydzial pielęgniarski akademii medycznych, *licea medyczne.

13 Możliwość zatrudnienia: Pielęgniarka może znaleźć zatrudnienie we wszystkich placówkach służby zdrowia, (uspołecznionych i prywatnych) a więc w szpitalach, przychodniach, klinikach i sanatoriach.

14

15 Predyspozycje psychiczne i fizyczne: *ostrość wzroku *ostrość słuchu *zmysł równowagi *czucie dotykowe *dokładność *szybki refleks *samodzielność *podzielność uwagi *empatia

16 Wykształcenie : 1.Minimalne: *Ukończenie Medycznego Studium Zawodowego kształcącego w kierunku pielęgniarskim 2.Wskazane: *Ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu magistra pielęgniarstwa.

17 Wykonal:


Pobierz ppt "Ten zawód wymaga odwagi Ryszarda Lwie Serce, ofiarności Rolanda, cierpliwości Penelopy, miłości Izoldy… Jest marzeniem o śnieżnobiałym fartuchu i o wzniosłym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google