Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemoc internetowa polega na: Obrażaniu kogoś przez internet na różnych stronach; np.: Facebook, GaduGadu itd… Publikowaniu treści obscenicznych i wulgarnych;

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemoc internetowa polega na: Obrażaniu kogoś przez internet na różnych stronach; np.: Facebook, GaduGadu itd… Publikowaniu treści obscenicznych i wulgarnych;"— Zapis prezentacji:

1

2 Przemoc internetowa polega na: Obrażaniu kogoś przez internet na różnych stronach; np.: Facebook, GaduGadu itd… Publikowaniu treści obscenicznych i wulgarnych; Zastraszaniu przez internet; Zamieszczaniu w internecie zdjęć danej osoby bez jej zgody lub w celu ośmieszenia jej; „Wpuszczanie” do internetu różnych wirusów zamieszczonych w plikach lub reklamach na portalach;

3 Wirusy są jednym z najczęściej spotykanych zagrożeń w internecie. Występują na większości stron internetowych. Zazwyczaj ukryte w różnych plikach i reklamach. Aby ich uniknąć należy.: Posiadać antywirusa (np. Avast, Panda Cloud Antivirus ); Nie ściągać plików z nie sprawdzonych stron; Nie klikać w reklamy które pojawiają się podczas korzystanie z różnych stron internetowych; Nie wchodzić na niesprawdzone strony.

4 Innym zagrożeniem panoszącym się w internecie są pedofile Pedofile – dorośli ludzie którzy rejestrują się na różnych forach i stronach aby poznawać dzieci i młodzież w celu późniejszego wykorzystania ich w celach seksualnych. Najczęściej podają się za osoby w wieku swojej ofiary, rozmawiają z nimi i próbują się z nimi umówić na spotkanie w miejscach typu lasy gdzie nie ma świadków..

5 Kolejnym zagrożeniem na które możemy natrafić korzystając z internetu są oszuści Oszuści – są to ludzie którzy używają internetu aby znaleźć łatwowierne ofiary i wyłudzić od nich pieniądze. Oszuści internetowi działają najczęściej w taki sposób, że umieszczają w internecie ogłoszenia typu: „Oferuje prace przy której nie potrzebujesz wychodzić z domu. Wysokie zarobki… Musisz tylko przelać 100 zł na podane konto i możesz zacząć już dziś” po tym jak kilkadziesiąt osób przeleje pieniądze ogłoszenie znika z internetu tak jak i sam oszust.

6 Aby unikać zagrożeń związanych z wcześniej wymienionymi pedofilami i oszustami należy : Nie pisać z nieznajomymi osobami; Nie podawać swoich danych osobowych i adresu na forach i portalach społecznościowych; Nie korzystać z „bajkowych” ofert pracy; Przed odpowiedzeniem na ogłoszenie sprawdzić jego prawdziwość (zadzwonić na podany numer, sprawdzić firmę w internecie, pojechać do siedliska tej firmy).

7 W klasie IIIB została przeprowadzona ankieta na temat „Bezpieczeństwo w internecie”. Odpowiedzi członków klasy zostały przeanalizowane i przedstawione na wykresach:

8

9

10

11 Podsumowując prezentację stwierdzamy, że aby bezpiecznie korzystać z internetu należy: nie podawać swoich danych na stronach i forach jeśli nie jest to konieczne, używać do gier sprawdzonych produktów, nie otwierać podejrzanych plików, reklam itd., Instalować w komputerze oprogramowanie antywirusowe, nie udostępniać danych komputera niezaufanym programom z zewnątrz.

12


Pobierz ppt "Przemoc internetowa polega na: Obrażaniu kogoś przez internet na różnych stronach; np.: Facebook, GaduGadu itd… Publikowaniu treści obscenicznych i wulgarnych;"

Podobne prezentacje


Reklamy Google