Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet to dla większości ludzi codzienność. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego. Dzięki niemu możemy porozumiewać się z bliskimi zupełnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet to dla większości ludzi codzienność. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego. Dzięki niemu możemy porozumiewać się z bliskimi zupełnie."— Zapis prezentacji:

1

2 Internet to dla większości ludzi codzienność. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego. Dzięki niemu możemy porozumiewać się z bliskimi zupełnie za darmo, sprzedawać i kupować rzeczy bez wychodzenia z domu, poznawać nowych ludzi z całego globu, słuchać muzyki, grać w gry, pracować, a nawet zarabiać pieniądze.

3 hakerzy pedofile cyberprzemoc

4 Internet dzieciom służy przedewszystkim do zabawy, ale również do nauki czy poznawania nowy ludzi. Dzieci rozmawiając na forach internetowych, czy pobierając pliki z niebezpiecznych stron, nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą zaszkodzić sobie, swojemu komputerowi lub innym. Czym są wirusy, robaki, trojany? Jak działają hakerzy i pedofile? Czym jest cyberprzemoc?

5 Wirus jest programem komputerowym o niewielkich rozmiarach, zdolnym do rozmnażania się poprzez doczepianie swojego kodu do innych plików, posiadający celowe procedury destrukcyjne, takie jak:

6 Koń trojański może udawać dowolny program, pożyteczne narzędzie lub uaktualnienie do niego, który zawiera kod realizujący inne funkcje niż te, o których mowa jest w załączonej dokumentacji. Po kilku godzinach pracy program dokona spustoszeń na dysku oraz zawiesi pracę systemu. Robak w odróżnieniu od wirusów nie atakuje żadnych plików, rzadko wywołuje niepożądane skutki uboczne, z wyjątkiem uszczuplania wolnego miejsca na dysku. Tworzy w niekontrolowany sposób własne duplikaty w zasobach sieci komputerowej.

7 Hacker to osoba która wykorzystuje słabe punkty lub łamie zabezpieczenia oprogramowania komputerowego lub sieci, aby dostać się do zasobów komputera, lub przejąć nad nim kontrole. uzyskanie rozgłosu wywołanie zamieszania chęć zysku możliwego do wykorzystania przy pomocy wykradzionych danych zwiększenie dbałości administratorów o zabezpieczenia

8 Największe zagrożenia czyhające na dzieci to pedofile. Młodzież i dzieci często potrzebują osoby która pomoże, wesprze, doradzi. Pedofile ofiarują swoją uprzejmość, uwagę i troskę. Potrafią słuchać, okazują zrozumienie. Działają bardzo szybko. Rozpoczynają rozmowy o wyraźnie erotycznym charakterze. Dążą do spotkań twarzą w twarz..

9 Cyberprzemoc to wszelka przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych - telefonów komórkowych, serwisów SMS i MMS, poczty elektronicznej, czatów, komunikatorów, stron internetowych, blogów, serwisów społecznościowych, grup dyskusyjnych. nękanie, straszenie, obrażanie w sieci lub za pomocą telefonu komórkowego, wysyłanie wulgarnych e-maili i smsów, kłótnie internetowe, rejestrowanie, publikowanie i rozsyłanie ośmieszających informacji, zdjęć i filmów; podszywanie się pod inną osobę, obraźliwe komentowanie wpisów na blogu.

10

11


Pobierz ppt "Internet to dla większości ludzi codzienność. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego. Dzięki niemu możemy porozumiewać się z bliskimi zupełnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google