Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Styl życia uczniów gimnazjum w łazach maj 2013

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Styl życia uczniów gimnazjum w łazach maj 2013"— Zapis prezentacji:

1 Styl życia uczniów gimnazjum w łazach maj 2013

2 Czas spędzony przed komputerem
Aż 12% ankietowanej młodzieży spędza przed komputerem ponad 5 godzin, a tylko 6% nie używa go wcale. Jest to bardzo niepokojące. Siedzenie w swoim pokoju przed monitorem może skutkować zepsuciem wzroku, tyciem, skrzywieniem kręgosłupa a przede wszystkim zanikaniem relacji międzyludzkich. Zamiast tego proponujemy wyjście na dwór by pobiegać lub spotkać się ze znajomymi.

3 Czas spędzony przed telewizorem
Ten podpunkt ankiety pokazał, że co prawda sporo osób nie używa telewizora ale również duży procent spędza przy nim 1-2 godziny dziennie a to wbrew pozorom nie mało. Zalecamy podobnie jak w przypadku komputera: trochę więcej ruchu a trochę mniej bezsensownego oglądania migających obrazków.

4 Aktywność fizyczna Ten wykres udowodnił że mimo wszystko młodzi ludzie wciąż, w większości, są aktywni fizycznie również poza szkołą. Szkoda, że osoby pracujące na swoją sylwetkę nie stanowią 100%, ale 70% to też dobry wynik. Dla pozostałych 30% mamy radę: poświęćcie chociaż 10 minut dziennie na krótki spacer bądź parę brzuszków a na pewno poczujecie się lepiej.

5 Fast-foody To przerażające, że aż 72% ankietowanych chodzi do restauracji fast-food aż 1 raz na miesiąc. To wcale nie mało, a fakt, że w sumie tylko 22% młodzieży w ogóle nie je tak wysokokalorycznych, niezdrowych rzeczy jest bardzo niepokojący. Najwłaściwszym wyjściem z tej sytuacji będzie chyba branie przykładu ze zdrowszych kolegów i koleżanek i samozaparcie, które polegać będzie na unikaniu fast-foodów.

6 Ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia
To chyba jedyny podpunkt ankiety, który wypadł świetnie. Większość osób je tyle posiłków ile należy, tak więc pod tym względem z młodzieżą jest wszystko w porządku.

7 BMI Czy masz nadwagę? Te wyniki ukazały poważny problem. Duży procent osób ankietowanych nie ma pojęcia czy ma nadwagę chociaż ewidentnie jej nie ma. Bycie nieco okrąglejszym, posiadanie nieco wyższej wagi niż koledzy, koleżanki nie czyni nas od razu otyłym. Każdy ma kości nieco innej grubości. Niektórzy mają tendencję do zaokrąglonych bioder, niektórzy do obfitszych boczków ale to jeszcze nie jest nadwaga! Działa to też w drugą stronę: Osoby z BMI ok.17 bądź 18 mają niedowagę i powinny coś z tym zrobić. Niepokojące jest twierdzenie przez te osoby, że mają nadwagę.

8 Ile godzin dziennie śpisz?
Kolejna część ankiety, która ukazała problem młodzieży. Dużo osób dziwi się, że młodzi ludzie chodzą ciągle niewyspani a to w sumie nic dziwnego skoro prawie połowa z nich sypia po mniej niż 7 godzin. Zbyt krótki sen jest wyjątkowo nie sprzyja zdrowiu zarówno psychicznemu, jak i fizycznemu. Rada jest wyjątkowo prosta: wystarczy kłaść się spać choć trochę wcześniej i od razu będzie lepiej.

9 Podsumowanie Ankieta pokazała, że duża część uczestników badania stara się prowadzić zdrowy styl życia. Jest on bardzo ważny dla naszego organizmu. Dzięki niemu jesteśmy zdrowi, dłużej żyjemy i mamy dobre samopoczucie. Warto zdrowo żyć ponieważ dzięki temu możemy unikać wielu groźnych chorób.

10 Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym: Karolina Piotrowska Bartek Nowakowski Jacek Kornata Marta Tchórzewska Praca wykonana pod kierunkiem Anny Zahorbeńskiej – nauczyciela biologii


Pobierz ppt "Styl życia uczniów gimnazjum w łazach maj 2013"

Podobne prezentacje


Reklamy Google