Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Razem tworzymy lepszy Internet

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Razem tworzymy lepszy Internet"— Zapis prezentacji:

1

2 Sieć przynosi wiele korzyści ale jest również medium, które niesie ze sobą też kilka istotnych zagrożeń we wszystkich dziedzinach naszego życia. Oddziaływaniu internetowemu podlegają wszyscy jego użytkownicy. Nie ma znaczenia wiek, wykształcenie, pozycja społeczna, może poza doświadczeniem życiowym, które czasem skłania niektórych do większej ostrożności przy zawieraniu znajomości.

3

4 W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy nazwa szkoły.

5 W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100.

6 Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców.

7 Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

8 Nie używajmy przemocy według innych, bo jak wiadomo nikt, by nie chciał, aby ktoś używał według niego wulgaryzmów.

9 Jeśli chcecie podszkolić swoją wiedzę na temat bezpiecznego Internetu wejdźcie na: Tam przejdziesz kurs o bezpieczeństwie.

10 W tym roku „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziliśmy 11 lutego. Ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.

11 Bądźmy razem wspólnotą i nie używajmy według siebie przemocy!! PRZEMOC RODZI PRZEMOC!!!

12 Prezentację wykonała Julia Z.apała kl.6b


Pobierz ppt "Razem tworzymy lepszy Internet"

Podobne prezentacje


Reklamy Google