Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 Listopada – Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. ►Ś►Ś►Ś►Śniadanie powinno dostarczać dzieciom przede wszystkim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 Listopada – Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. ►Ś►Ś►Ś►Śniadanie powinno dostarczać dzieciom przede wszystkim."— Zapis prezentacji:

1 8 Listopada – Dzień Zdrowego Śniadania

2 Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. ►Ś►Ś►Ś►Śniadanie powinno dostarczać dzieciom przede wszystkim składników odżywczych, które zapewnią energię do nauki na cały dzień. Ta zasada w szczególności dotyczy dzieci w wieku młodszym, które czeka wzmożony wysiłek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. ►P►P►P►Powszechnie wiadomo, że dzieci, które idą do szkoły z tzw. „pustym brzuszkiem”, mają znacznie gorszą zdolność koncentracji i gorzej radzą sobie z nauką. ►D►D►D►Dzieci powinny zjadać swoje pierwsze śniadanie w domu. Pamiętajmy o tym, że dzieci, które nie jedzą śniadania, przygotowanego przez rodziców znacznie częściej sięgają po niezdrowe, wysokokaloryczne przekąski, dostępne w sklepiku szkolnym.

3 My o tym już wiemy..

4

5 II Śniadanie – uczniowski obowiązek ►N►N►N►Niewłaściwe odżywienie powoduje problemy ze zdrowiem, osłabienie i w konsekwencji słabsze wyniki w nauce. Pusty brzuch przypomina o sobie podczas nauki, utrudnia koncentrację i zapamiętywanie nowych informacji. Uczenie się trwa dłużej i potrzeba na nie więcej wysiłku – to może zniechęcić nawet najzdolniejszych uczniów. ►D►D►D►Dzieci, które jedzą codziennie pożywne śniadanie uczą się szybciej i popełniają mniej błędów, mają więcej ciekawych pomysłów, lepszą kondycję fizyczną i lepsze wyniki w testach sprawności fizycznej.

6 My zawsze mamy II śniadanie … A wy ?

7

8

9 ► Niestety, dzieci nie zawsze odżywiają się prawidłowo. Wiele z nich nie je śniadań wcale lub „połyka” je śpiesząc się do szkoły. Często zdarza się, że dzieci wychodzą z domu bez pierwszego śniadania więc w sklepiku szkolnym kupują produkty o niskiej wartości odżywczej. W diecie dziecka może więc brakować wielu składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju, np. witamin, szczególnie tych z grupy B, jak również składników mineralnych, zwłaszcza cynku, żelaza, wapnia i magnezu. ► To właśnie śniadanie zapewnia dobry start w codzienność. ► To właśnie śniadanie zapewnia dobry start w codzienność.

10 Dlaczego? Bo śniadanie…….. Pamiętaj o posiłku każdego dnia Dlaczego? Bo śniadanie…….


Pobierz ppt "8 Listopada – Dzień Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. ►Ś►Ś►Ś►Śniadanie powinno dostarczać dzieciom przede wszystkim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google