Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne sklepiki kształtują nawyki. Wykonali uczniowie klasy II d.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne sklepiki kształtują nawyki. Wykonali uczniowie klasy II d."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkolne sklepiki kształtują nawyki. Wykonali uczniowie klasy II d

3 Szkolne sklepiki kształtują nawyki. Na zdrówko dobra to rada - dużo owoców zajadaj! W owocach są witaminki - są to zdrowia okruszynki.

4 Sklepik w 12 w Kielcach. Sklepik w ZSO 12 w Kielcach.

5 Sklepiki szkolne. Prawidłowe żywienie jest jednym z istotnych elementów wpływających korzystnie na zdrowie dziecka. Dzieci i młodzież powinny spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Oznacza to, iż w czasie pobytu w szkole powinny one spożywać co najmniej 1 posiłek. W wielu szkołach nie ma warunków do organizowania i wydawania obiadów szkolnych, jak również uczniowie nie zawsze chcą z nich korzystać. Jednak w części szkól funkcjonują sklepiki szkolne. W swych założeniach powinny one pokrywać dzienne potrzeby dzieci w zakresie produktów spożywczych, witamin i wody.

6 Zalety szkolnych sklepików!!!!! Zalety… Zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia, wynikających z niewłaściwego odżywiania Wyposażenie uczniów w wiedze dotyczącą zdrowego odżywiania Rozwijanie współpracy pomiędzy społecznością szkolną i lokalną w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

7 Owoce, stanowczo TAK! Sklepiki szkolne odgrywają ważną rolę w żywieniu dzieci i młodzieży. Aby uczniowie byli zdrowsi i i lepiej się odżywiali powinno się zrobić listę zdrowych artykułów spożywczych, a za razem smacznych, dostępnych w szkolnym sklepiku.

8 Produkty mleczne Produkty mleczne zawierają dużą ilość wapnia, co pomaga w rozwoju zdrowych i mocnych kości. Dlatego szczególnie polecany jest osobą młodym i dzieciom.

9 Napoje owocowo- warzywne W szkolnych sklepikach właściciele wprowadzają coraz więcej napoi z owoców i warzyw, które zawierają dużo cennych minerałów i witamin.

10 Śniadanie daje moc uczniom Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! Daje ono enerię do nauki, siłę do zabawy, pomaga lepiej koncentrować się podczas lekcji Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest pierwsze śniadanie, które najlepiej zjeść przed wyjściem z domu. Po 2-3 godzinach pracy czy nauki energia spada i nasz organizm potrzebuje kolejnego jzastrzyku, jakim powinno być pełnowartościowe drugie śniadanie. Drugie śniadanie w sklepiku szkolnym jest podstawą zdrowia uczniów, ale również nauczycieli. W sklepiku szkolnym można zakupić wiele artykułów na drugie śniadanie

11 Lista artykułów polecanych w sklepiku szkolonym. Kanapki Soki Napoje mleczne Owoce suszone Musy owocowe Kanapki Soki Napoje mleczne Owoce suszone Musy owocowe

12 Piramida zdrowego odżywiania. Na dole piramidy znajdują się produkty zbożowe: pieczywo, ryż, makaron, zboża. Błonnik zawarty w tych produktach pomaga regulować układ pokarmowy i wydalniczy. Nie zapominajmy również o ruchy, on też jest bardzo ważny. Jego brak może doprowadzić do różnorakich chorób, a nawet w przypadku osób z ogromną nadwagą do śmierci.

13 Na koniec… Gorąco popieramy działalność sklepików szkolnych. Szczególnie tych które potrafią pokazać że zdrowa żywność jest lepsza i cenniejsza dla nas niż słodycze i chipsy.

14 Szkolne sklepiki kształtują nawyki - podsumowanie Sklepiki szklone umożliwiają uczniom łatwy dostęp do produktów śniadaniowych i lekkich przekąsek. Jednak niewłaściwy asortyment w sklepikach może wpływać na niepoprawny sposób odżywiania się młodych ludzi. Naszym zdaniem sklepiki szklone funkcjonują prawidłowo tylko wtedy, gdy młodzi ludzie i dzieci właściwie planują swoje zakupy i znają zasady zdrowego odżywiania się.

15 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Szkolne sklepiki kształtują nawyki. Wykonali uczniowie klasy II d."

Podobne prezentacje


Reklamy Google