Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy styl życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy styl życia."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy styl życia

2 Bycie szczupłym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia
Bycie szczupłym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia. Można zaliczyć do tego: uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i odpowiednią higienę. W naszym życiu ruch odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż wpływa na nasze dobre samopoczucie .Takie przykłady to: spacer, jazda na rowerze, bieg, basen itp. Moim zdaniem dla człowieka największym problemem jest zdrowe odżywianie się, ponieważ to od tego, co jemy zależy nasze zdrowie.

3 Zdrowe odżywianie –śniadanie to podstawa
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Mówi się również, że z tego powodu powinno ono być obfite i jedzone w spokojnej atmosferze. Tylko jak tego dokonać, kiedy już jesteśmy spóźnieni do pracy, a koszula, którą chcemy założyć, nadal wisi niewyprasowana? Zwolennicy obfitych śniadań podkreślają, że dzięki zjedzeniu rano dużego, energetycznego posiłku w dzień, rzadziej będziemy sięgać po przekąski, a kolejne punkty w menu (czyli lunch, podwieczorek, kolacja) będą zdecydowanie mniej obfite i kaloryczne. 

4 Co składa się na zdrowy tryb życia
Zdrowy styl życia nie wymaga od nas tak dużego wysiłku jak nam się początkowo wydaje. Do tego, żeby zadbać o własne zdrowie potrzeba trochę samodyscypliny i wiedzy na temat organizmu. Potrzebny jest też czas żeby zmienić nawyki i przyda się również na ćwiczenia fizyczne, które warto uprawiać. Warto zacząć od małych rzeczy a potem dodawać sobie nowe zadania, żeby podtrzymać motywację.

5 Pierwsza sprawa od jakiej powinniśmy zacząć to właściwe odżywianie
Pierwsza sprawa od jakiej powinniśmy zacząć to właściwe odżywianie. Najlepiej przejść na jakąś zdrową dietę, należy ją wcześniej skonsultować ze specjalistą od spraw żywienia. Dostarczanie właściwych elementów do organizmu do podstawa zdrowego funkcjonowania. Poprawia to przemianę materii i zapewnia nam niezbędną energię do funkcjonowania.

6 Druga rzecz to aktywność na co dzień, wystarczy 1 godzina dziennie przeznaczona na jakiś rodzaj sportu i wpłynie to pozytywnie na nasze zdrowie. Sport poprawia kondycję oraz wydolność całego organizmu, wpływa też pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Nie trzeba od razu zostać sportowym profesjonalistą, w pełni wystarcza amatorskie uprawianie sportu. Ważne żeby robić to regularnie.

7 Dbając od dwa wyżej wymienione elementy wpłyniemy pozytywnie na nasze zdrowie. Będziemy czuć się lepiej i będziemy mieli więcej energii do życia. Tak niewiele potrzeba, żeby troszczyć się o zdrowie, warto więc zacząć od dziś. Ważna jest regularność, zarówno w przestrzeganiu diety jak i uprawiania sportu. Efekty przychodzą powoli, ale na pewno się opłacają.

8 Dlaczego warto uprawiać sport ?
Uprawianie sportu wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu i na nasze zdrowie. Dzięki aktywności lepiej dotleniony jest nasz organizm i całość funkcjonuje o wiele lepiej. Oczywiście nie chodzi tu o zawodowe uprawianie sportu a jedynie regularną aktywność fizyczną. Zmęczenie fizyczne pozwala też odprężyć się psychiczne po całym dniu pracy lub rozruszać organizm na cały dzień.


Pobierz ppt "Zdrowy styl życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google