Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej im.Marszałka J.Piłsudskiego w Jedlni Letnisku 20 listopada 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej im.Marszałka J.Piłsudskiego w Jedlni Letnisku 20 listopada 2014."— Zapis prezentacji:

1 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej im.Marszałka J.Piłsudskiego w Jedlni Letnisku 20 listopada 2014

2

3 W naszej szkole każde Dziecko jest otoczone opieką Dorosłych, którzy są odpowiedzialni za Jego życie, zdrowie i bezpieczeństwo. Ich obowiązkiem jest zapewnienie Dzieciom właściwych warunków do nauki i zabawy, a przede wszystkim godne traktowanie każdego Dziecka z poszanowaniem Jego indywidualności. ze Statutu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jedlni Letnisku

4 Spotkanie Uczniów klas IV-VI ze studentami z Ukrainy przebywającymi na wymianie w radomskiej WSH. 24 XI 2014 W naszej szkole każde Dziecko ma prawo uczyć się i zdobywać informacje. Nasza szkoła uczy szacunku dla praw człowieka.

5

6 Reprezentanci klas IV-VI podczas debaty „Czym jest tolerancja?” 19 XI 2014

7 Wystawa prac konkursowych wykonanych przez Uczniów klas IV-VI podczas godzin wychowawczych.

8

9

10

11

12

13

14 Uczennice klasy VIa i Va podczas programu artystycznego „Daj żyć innym.” 1 XII 2014

15 Dziecko w naszej szkole ma prawo do poznania swoich praw: MA PRAWO DO WYCHOWANIA W RODZINIE, A SZKOŁA MA OBOWIĄZEK ICH W TYM WSPIERAĆ. MA PRAWO DO OCHRONY ZDROWIA I DO WŁAŚCIWEJ OPIEKI LEKARSKIEJ. SZKOŁA DZIECKA POWINNA PODEJMOWAĆ WSZELKIE PRAWNE DZIAŁANIA, ABY UCHRONIĆ JE PRZED NARKOTYKAMI. JEŚLI JEGO RODZINA JEST W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ, PAŃSTWO, W TYM RÓWNIEŻ SZKOŁA POWINNY MU POMÓC. MA PRAWO DO WYRAŻENIA SWOJEGO ZDANIA W WAŻNYCH SPRAWACH, KTÓRE GO DOTYCZĄ MA PRAWO DO ODPOCZYNKU I WOLNEGO CZASU.

16 MA PRAWO UCZYĆ SIĘ I ZDOBYWAĆ INFORMACJE. SZKOŁA POWINNA UCZYĆ JE SZACUNKU DLA PRAW CZŁOWIEKA. NAWET, GDY NIE JEST W PEŁNI ZDROWE, MA PRAWO DO NORMALNEGO ŻYCIA. PRZYSŁUGUJĄ MU TEŻ SPECJALNE PRZYWILEJE. DZIECI NALEŻĄCE DO MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH MAJĄ PRAWO UCZENIA SIĘ SWOJEGO OJCZYSTEGO JĘZYKA, RELIGII I WŁASNEJ KULTURY. NIE MA GORSZYCH ANI LEPSZYCH DZIECI – MA TAKIE SAME PRAWA JAK WSZYSCY. MA PRAWO DO PRYWATNOŚCI. MA PRAWO ZNAĆ SWOJE PRAWA. RODZICE I NAUCZYCIELE TEŻ POWINNI JE ZNAĆ I UMOŻLIWIĆ MU ICH POZNANIE. MA PRAWO DO ŻYCIA, ROZWOJU I TOŻSAMOŚCI. PAŃSTWO, W KTÓRYM MIESZKA, CHRONI JEGO ŻYCIE I STOI NA STRAŻY JEGO BEZPIECZEŃSTWA.

17


Pobierz ppt "Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej im.Marszałka J.Piłsudskiego w Jedlni Letnisku 20 listopada 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google