Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konwencja Praw Dziecka Konwencja Praw Dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 roku. Obowiązuje w prawie wszystkich państwach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konwencja Praw Dziecka Konwencja Praw Dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 roku. Obowiązuje w prawie wszystkich państwach."— Zapis prezentacji:

1

2 Konwencja Praw Dziecka Konwencja Praw Dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 roku. Obowiązuje w prawie wszystkich państwach świata. W Konwencji tej zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Jej celem jest poprawa losu dzieci na całym świecie oraz zapewnienie im przez państwa dobrej opieki i wychowania.

3 Prawo do nauki

4 Prawo do odmowy

5 Prawo do opieki

6 Prawo do radości i szczęścia

7 Prawo do tajemnic i własnego zdania

8 Prawo do wolnego czasu i zabawy

9 Prawo do zdrowia

10 Prawo dziecka do odwiedzin rodzica

11 Prawo do obrony przed wyzyskiem

12 Prawo do narodowości

13 Prawo do jedzenia

14 Inne prawa Prawo do wolności religii i przekonań Wolność wypowiedzi i wyrażania poglądów Wolność od przemocy fizycznej i psychicznej

15 Inne prawa Prawo do znajomości swoich praw Prawo do korzystania z dóbr kultury Prawo do informacji

16 Inne prawa

17 Do kogo możesz zwrócić się o pomoc? INSTYTUCJE PAŃSTWOWE: Ośrodek Pomocy Społecznej Policja Pogotowie Opiekuńcze Rzecznik Praw Dziecka INSTYTUCJE SPOŁECZNE: Komitet Ochrony Praw Dziecka Fundacja Dzieci Niczyje Fundacja na Rzecz Ochrony Dzieci przed Okrucieństwem Prezentację wykonała: Anna Kin 1c


Pobierz ppt "Konwencja Praw Dziecka Konwencja Praw Dziecka to międzynarodowa konwencja przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 roku. Obowiązuje w prawie wszystkich państwach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google