Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Joanna Zarzycka Stowarzyszenie FAON Kraków,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Joanna Zarzycka Stowarzyszenie FAON Kraków,"— Zapis prezentacji:

1 Joanna Zarzycka Stowarzyszenie FAON Kraków, 13.10.2014
Usługi asystenckie jako wsparcie rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami Joanna Zarzycka Stowarzyszenie FAON Kraków, Patronat honorowy:

2 Stowarzyszenie FAON Stowarzyszenie FAON powstało w 2010 roku w Katowicach. Celem Stowarzyszenia jest popularyzowanie i organizowanie profesjonalnych usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych. Od 2010 roku stale realizujemy usługi asystenckie dla niepełnosprawnych mieszkańców Katowic i miast ościennych. Obecnie działamy na terenie Katowic, Zabrza i Gliwic.

3 Działania asystenckie dla dzieci
Pogotowie asystenckie Katowice (2011 – 2012 – 2013 – 2014) Gliwickie Centrum Asystentury (2014) Dzieciaki - indywidualnych usług asystenckich dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową (2011) FAON – SPINA – usługi asystenckie dla przedszkolaków z rozszczepem kręgosłupa (2011 i 2012) Spina Dobry Start (2013) Usługi opiekuńcze dla dzieci z niepełnosprawnościami (2014)

4 Katalog usług asystenckich dla dzieci
Zapewnienie opieki dzieciom w zakresie asysty indywidualnej, w tym asysty domowej. Prowadzenie asystenckiego wsparcia edukacyjnego, polegającego na kontynuacji prowadzonych z dzieckiem programów terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Organizowanie dzieciom czasu wolnego, prowadzenie zabaw i zajęć dodatkowych uwzględniających wiek dziecka, jego rozwój i potrzeby. Realizacja usług komunikacyjnych i transportowych. Pomoc w czynnościach samoobsługowych. Zapewnienie stałej współpracy z placówkami rehabilitacyjnymi i oświatowymi oraz z rodzicami dziecka.

5 Usługi asystenckie dla dzieci niepełnosprawnych
Oferta dla dziecka: Aktywizacja społeczna i edukacyjna dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Nauka niezależnego życia. Oferta dla rodziców / opiekunów: Okazja do „krótkiej przerwy” (short break). Możliwość skorzystania z fachowej pomocy: rozmowy z psychologiem, grupy wsparcia.

6 Profil asystenta Asystent dla dziecka niepełnosprawnego powinien wyróżniać się: wysokimi kompetencjami społecznymi, szczególnie cenimy intuicję i umiejętność komunikacji, doświadczeniem w pracy z dziećmi i/lub doświadczeniem w pracy z osobami niepełnosprawnymi, wykształceniem kierunkowym (z zakresu pedagogiki, pedagogiki specjalnej, psychologii, fizjoterapii), dodatkowymi umiejętnościami np. znajomość języka migowego. Dopuszczamy możliwość wskazania konkretnego asystenta przez opiekunów dziecka.

7 Dziękuję za uwagę Dane kontaktowe: Joanna Zarzycka tel. kom.: Stowarzyszenie FAON ul. Kossutha 11, Katowice tel. (32)


Pobierz ppt "Joanna Zarzycka Stowarzyszenie FAON Kraków,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google