Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak

2 KLASA II SP W MIĘDZYGALAKTYCZNEJ PODRÓŻY Z GROSIKIEM

3 piosenka Zapraszamy do zabawy całkiem nowej,
Całkiem nowej i zupełnie odlotowej. Gwiezdny pojazd już za chwilę w galaktyczny ruszy rejs, A więc wsiadać, nie marudzić, no i cześć. Refren: Od grosika do złotówki Przemierzamy planet sto . W kosmos pędzi już rakieta . Tysiąc przygód czeka nas , Od grosika do złotówki jeszcze raz. A gdy ta cudowna podróż się zakończy, Kiedy już dokładnie zrozumiemy to, O czym mówił wciąż Pan Grosik. Tyle dobrych rad nam dał. Teraz wiemy, co nauczyć wszystkich chciał. Refren: Od grosika do złotówki Oszczędzamy cały czas. I gdy nieraz ktoś zapyta: „Jak odnaleźć można skarb?” Od grosika do złotówki – właśnie tak.

4 Wspólnie robimy rakietę
dziewczyny chłopcy Wspólnie robimy rakietę

5 Uczymy się oszczędzać nie tylko pieniądze

6 Dbamy o swoje zdrowie PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

7 Nasza podróż po planetach

8 Na Planecie „Grosik” dzieci:
poznają znaczenie pojęć: moneta, banknot, awers, rewers, rozpoznają i nazywają monety, rozpoznają i nazywają banknoty, liczą pieniądze, stosują miana złoty i grosz, poznają wartość nabywczą pieniądza, poznają sposoby bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

9 Planeta „portfelik” dowiadują się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych, poznają wygląd i zastosowanie karty płatniczej, odkrywają wartość i potrzebę pracy, dowiadują się, że nie za każdą pracę trzeba otrzymać zapłatę, poznają zawody ludzi dbających o bezpieczeństwo.

10 Planeta „skarbonka” poznają sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś, kształtują nawyki oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego, dowiadują się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy, poznają zasady prawidłowego odżywiania.

11 Planeta „zabawka” poznają zasady „udanych zakupów”,
omawiają wpływ reklamy na dokonywanie zakupów, dowiadują się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy, poznają zasady bezpiecznej zabawy.

12 Planeta „grosikowa majówka”
poznają pojęcia: recykling, segregacja odpadów, surowce wtórne, poznają zasady selektywnej zbiórki odpadów, przekonują się o korzyściach wynikających z segregowania odpadów, poznają zasady bezpiecznego zachowania podczas wyjazdów .

13 Planeta „parasol” pojęcia: dług, lokata, karta płatnicza,
sposoby bezpiecznego przechowywania pieniędzy, zasady racjonalnego gospodarowania własnym budżetem, sposoby bezpiecznego spędzania wakacji.

14 Planeta „grosikowych wspomnień”
utrwalą pojęcia: gotówka, zakupy, waluta, budżet domowy, rozważny klient, poznają euro, walutę krajów należących do Unii Europejskiej, udoskonalą wiedzę na temat bezpiecznego przechowywania pieniędzy, poznają zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły .

15 Planeta „grosikowe oszczędzanie”
dokonają, wspólnie z rodzicami, analizy swego oszczędzania w życiu codziennym, określą przyczyny powodujące straty finansowe, zaplanują działania zapobiegające niepotrzebnym wydatkom, dowiedzą się o potrzebie ubezpieczenia mienia i zdrowia przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

16 Planeta „grosikowe wędrówki”
utrwalą poznane pojęcia związane z finansami, udoskonalą umiejętność liczenia i przeliczania pieniędzy, udoskonalą umiejętność rozwiązywania łamigłówek i krzyżówek, poznają przepisy ruchu drogowego.

17 Planeta „złotówka” poznają wieloznaczność pojęć: bogactwo, skarby, osiągnięcia, stosują zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, przekonują się o dużej wartości posiadanej wiedzy i zdobywanych umiejętnościach, dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu.

18 Koniec


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google