Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak

2

3 Zapraszamy do zabawy całkiem nowej, Całkiem nowej i zupełnie odlotowej. Gwiezdny pojazd już za chwilę w galaktyczny ruszy rejs, A więc wsiadać, nie marudzić, no i cześć. Refren: Od grosika do złotówki Przemierzamy planet sto. W kosmos pędzi już rakieta. Tysiąc przygód czeka nas, Od grosika do złotówki jeszcze raz. A gdy ta cudowna podróż się zakończy, Kiedy już dokładnie zrozumiemy to, O czym mówił wciąż Pan Grosik. Tyle dobrych rad nam dał. Teraz wiemy, co nauczyć wszystkich chciał. Refren: Od grosika do złotówki Oszczędzamy cały czas. I gdy nieraz ktoś zapyta: „Jak odnaleźć można skarb?” Od grosika do złotówki – właśnie tak.

4 DZIEWCZYNYCHŁOPCY

5

6 PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

7 Nasza podróż po planetach

8 poznają znaczenie pojęć: moneta, banknot, awers, rewers, rozpoznają i nazywają monety, rozpoznają i nazywają banknoty, liczą pieniądze, stosują miana złoty i grosz, poznają wartość nabywczą pieniądza, poznają sposoby bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

9 dowiadują się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych, poznają wygląd i zastosowanie karty płatniczej, odkrywają wartość i potrzebę pracy, dowiadują się, że nie za każdą pracę trzeba otrzymać zapłatę, poznają zawody ludzi dbających o bezpieczeństwo.

10 poznają sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś, kształtują nawyki oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego, dowiadują się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy, poznają zasady prawidłowego odżywiania.

11 poznają zasady „udanych zakupów”, omawiają wpływ reklamy na dokonywanie zakupów, dowiadują się o potrzebie racjonalnego wydawania pieniędzy, poznają zasady bezpiecznej zabawy.

12 poznają pojęcia: recykling, segregacja odpadów, surowce wtórne, poznają zasady selektywnej zbiórki odpadów, przekonują się o korzyściach wynikających z segregowania odpadów, poznają zasady bezpiecznego zachowania podczas wyjazdów.

13 pojęcia: dług, lokata, karta płatnicza, sposoby bezpiecznego przechowywania pieniędzy, zasady racjonalnego gospodarowania własnym budżetem, sposoby bezpiecznego spędzania wakacji.

14 utrwalą pojęcia: gotówka, zakupy, waluta, budżet domowy, rozważny klient, poznają euro, walutę krajów należących do Unii Europejskiej, udoskonalą wiedzę na temat bezpiecznego przechowywania pieniędzy, poznają zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły.

15 dokonają, wspólnie z rodzicami, analizy swego oszczędzania w życiu codziennym, określą przyczyny powodujące straty finansowe, zaplanują działania zapobiegające niepotrzebnym wydatkom, dowiedzą się o potrzebie ubezpieczenia mienia i zdrowia przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

16 utrwalą poznane pojęcia związane z finansami, udoskonalą umiejętność liczenia i przeliczania pieniędzy, udoskonalą umiejętność rozwiązywania łamigłówek i krzyżówek, poznają przepisy ruchu drogowego.

17 poznają wieloznaczność pojęć: bogactwo, skarby, osiągnięcia, stosują zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, przekonują się o dużej wartości posiadanej wiedzy i zdobywanych umiejętnościach, dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu.

18


Pobierz ppt "Zespół Szkół w Trepczy Klasa: II SP Wychowawca: mgr Jadwiga Kozak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google