Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pieniądz...., oszczędzanie..., bank....... Pieniądz to powszechnie akceptowane dobro, które można wymienić na dowolny towar lub usługę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pieniądz...., oszczędzanie..., bank....... Pieniądz to powszechnie akceptowane dobro, które można wymienić na dowolny towar lub usługę"— Zapis prezentacji:

1 Pieniądz...., oszczędzanie..., bank......

2 Pieniądz to powszechnie akceptowane dobro, które można wymienić na dowolny towar lub usługę

3 Pieniądz w postaci gotówkowej - banknoty i monety emitowane przez banki centralne, będące w posiadaniu gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

4 Pieniądz bezgotówkowy - istniejący w formie zapisu na rachunkach rozliczeniowych klientów banków. Pieniądz elektroniczny - przechowywany na elektronicznych nośnikach informacji i przyjmowany jako środek płatniczy.

5 Oszczędzanie to umiarkowane wydatkowanie i składanie nie wydanych pieniędzy. Oszczędności są to więc pieniądze zaoszczędzone, czyli odłożone.

6 Oszczędzanie to również działanie, którego celem jest zachowanie jak największej ilości zasobów naturalnych i dóbr materialnych wykorzystywanych przez człowieka,

7 Bank to instytucja finansowa, która zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem i pożyczaniem pieniędzy

8 Co robi bank?

9 Pojęcie oszczędnoś c i odnosi się nie zawsze i nie tylko do pieniędzy. Mówi się o oszczędzaniu czasu, słów czy zdrowia. U uczniów oszczędzanie przejawi a się w oszczędnym traktowaniu przedmiotów osobistych: odzieży, obuwia, pomocy szkolnych, w wykonywaniu drobnych napraw sprzętu szkolnego i pomocy naukowych, w dbałości o utrzymanie ładu i porządku w pomieszczeniach i na zewnątrz szkoły. Oszczędny znaczy gospodarny – w szkole, w zakładzie pracy, w domu, na osiedlu.

10 Po to jest SKO, żeby w życiu dobrze szło działa pod patronatem Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie


Pobierz ppt "Pieniądz...., oszczędzanie..., bank....... Pieniądz to powszechnie akceptowane dobro, które można wymienić na dowolny towar lub usługę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google