Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aktywność, czyli o naszym społecznym zaangażowaniu Przeprowadziłyśmy ankietę wśród gimnazjalistów, w ankiecie wzięło udział 80% naszych koleżanek i kolegów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aktywność, czyli o naszym społecznym zaangażowaniu Przeprowadziłyśmy ankietę wśród gimnazjalistów, w ankiecie wzięło udział 80% naszych koleżanek i kolegów."— Zapis prezentacji:

1 Aktywność, czyli o naszym społecznym zaangażowaniu Przeprowadziłyśmy ankietę wśród gimnazjalistów, w ankiecie wzięło udział 80% naszych koleżanek i kolegów.

2 Wyniki ankiet Czy szkoła, gmina pozwala na rozwijanie Twojej aktywności139 Tak5741,01% Nie8158,27% Czy masz wpływ na to co się dzieje w szkole, Gminie Tak1812,95% Nie12187,05% Czy chciałbyś angażować się w sprawy szkoły, Gminy Tak5438,85% Nie3625,90% Nie mam zdania4935,25%

3

4 Sposoby wpływania na sprawy lokalne (propozycje gimnazjalistów-pytanie nr 4 w ankiecie):   Udział młodzieży w głosowaniach, pomoc w lokalnych wyborach   Konsultacje władz gminy z młodzieżą spraw inwestycji oświatowych, sportowych i z zakresu kultury   Organizowanie debat, spotkań z młodzieżą   Założenie forum internetowego lub zakładki na stronie internetowej Gminy,,Dla młodzieży”   Rubryka młodzieżowa w lokalnym miesięczniku OSTANIEC   Zamontowanie skrzynki w szkole, do której można wrzucać swoje pomysły

5 METAPLAN Podjęłyśmy się diagnozy aktywności młodzieży oraz przedstawiłyśmy plany na przyszłość.

6 JAK JEST? Młodzież czasami angażuje się w sprawy lokalne np. w prace nad Strategią Rozwoju naszej Gminy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, współorganizowanie imprez środowiskowych, działania ekologiczne. Cyklicznie uczestniczymy w programach CEO,,Młodzi głosują” i,,Samorząd Uczniowski”. Niestety duża grupa młodzieży gimnazjalnej i starszej nie angażuje się ponieważ : Młodzież czasami angażuje się w sprawy lokalne np. w prace nad Strategią Rozwoju naszej Gminy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, współorganizowanie imprez środowiskowych, działania ekologiczne. Cyklicznie uczestniczymy w programach CEO,,Młodzi głosują” i,,Samorząd Uczniowski”. Niestety duża grupa młodzieży gimnazjalnej i starszej nie angażuje się ponieważ :  Nie ma możliwości rozmowy, wymiany poglądów z dorosłymi,  Ograniczony czas,  Nikt nie zaproponował takiej możliwości,  Nie wiadomo czy radni zaakceptowaliby pomysły i projekty młodzieży.

7 JAK BY Ć POWINNO?   Młodzież angażuje się w sprawy lokalne, zgłasza swoje propozycje rozwiązań problemów szkoły czy gminy.   Gmina i szkoła powinna brać pod uwagę zdanie młodzieży.   Młodzi ludzie powinni sami wyjść z inicjatywą, a dorośli powinni ich w tym wspierać, na pewno wysłuchać.   Aktywność i praca młodzieży powinna być doceniana.

8 DLACZEGO NIE JEST TAK, JAK BY Ć POWINNO?  Dorośli uważają, że młodzież nic ciekawego nie wniesie.  Dorośli „wiedzą lepiej”.  Część młodzieży nie chce się angażować w sprawy lokalne,,i tak nic nie zmienimy”.  Część pomysłów młodych ludzi jest zbyt kosztowna, czasami nierealna.

9 WNIOSKI  Spontanicznym działaniom należy nadać kształt organizacyjny  Współpraca młodzieży z władzami gminy powinna być usystematyzowana  Młodzież powinna uczestniczyć w różnorodnych przedsięwzięciach, a ich tematyka powinna być wspólnie uzgodniona z młodzieżą, gminą, szkołą  Młodych działaczy (szkolnych, lokalnych) należy promować.

10 Dziękujemy za uwagę! Joanna Polak i Magdalena Sarota


Pobierz ppt "Aktywność, czyli o naszym społecznym zaangażowaniu Przeprowadziłyśmy ankietę wśród gimnazjalistów, w ankiecie wzięło udział 80% naszych koleżanek i kolegów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google