Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hotel stadt neustadt jako zielony hotel

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hotel stadt neustadt jako zielony hotel"— Zapis prezentacji:

1 Hotel stadt neustadt jako zielony hotel

2

3 Hotel Stadt Neustadt *** położony jest przy głównej drodze, co oznacza łatwy dojazd samochodem, komunikacją miejską czy też pociągiem. Obiekt znajduje się przy Ernst-Thalmann- Strasse 1, w Neustadt an der Orla.

4 Hotel Stadt Neustadt*** nazwać można hotelem tranzytowym, gdyż gośćmi są zazwyczaj przejezdni. Są to głównie turyści, którzy zatrzymują się na noc, by zregenerować siły i ruszyć w dalszą podróż. Obiekt posiada 22 pokoje, restaurację, salę konferencyjną oraz saunę.

5 Zielone Hotele Światowy ruch promujący nowoczesne, ekologiczne
i ekonomicznie uzasadnione działanie w sferze hotelarstwa. 2. Standard Zielone Hotele obejmuje: Energię – wykorzystanie energii odnawialnych, zmniejszenie energochłonności budynków Wodę – racjonalna polityka zużycia wody oraz wysokiej jakości oszczędzanie ścieków Zarządzanie odpadami – redukcja odpadów oraz wprowadzenie wysoko zorganizowanej segregacji Utrzymanie czystości – czyszczenie bez chemikaliów Żywność – produkty lokalnego pochodzenia, produkowane w ekologicznych certyfikowanych gospodarstwach rolnych

6 Certyfikat Czystej Turystyki
Certyfikat Czysta Turystyka przyznawany jest w systemie trzystopniowym. W zależności od poziomu zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska i turystyki zrównoważonej firmy mogą ubiegać się o przyznanie: Certyfikatu Czysta Turystyka I stopnia, Certyfikatu Czysta Turystyka II stopnia, Certyfikatu Czysta Turystyka III stopnia.

7 Certyfikat Czysta Turystyka I stopnia, przeznaczony dla firm, które spełniają wymogi prawne w zakresie ochrony środowiska, prowadzą monitoring swojego oddziaływania na środowisko oraz podejmują działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii; Certyfikat Czysta Turystyka II stopnia, przeznaczony dla firm, które spełniają kryteria Certyfikatu I stopnia oraz podejmują systematyczne działania mające na celu efektywne zarządzanie energią, wodą i odpadami, prowadzące do zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko oraz minimalizacji kosztów w firmie (istotne jest również angażowanie się firmy w promocję lokalnej kultury i tradycji); Certyfikat Czysta Turystyka III stopnia, przeznaczony dla firm, które spełniają wymogi Certyfikatu I i II stopnia, wdrażają bardziej zaawansowane rozwiązania, żeby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko (termomodernizacja obiektu, instalacja urządzeń ograniczających zużycie wody, energii), a także prowadzą edukację pracowników i turystów oraz rozpowszechniają swoje "dobre praktyki".

8 Co należy zrobić ? Wypełnić formularz przystąpienia do certyfikacji
Rozpocząć pracę z konsultantem środowiskowym Przeprowadzić wstępny przegląd środowiskowy Stworzyć politykę środowiskową Monitorować zużycie zasobów Włączyć w proekologiczne działania pracowników firmy Przeprowadzić audyt certyfikujący, potwierdzający spełnienie kryteriów certyfikatu, dzięki któremu firma otrzymuje statut firmy przyjaznej dla środowiska

9 Analiza ankiety

10 ENERGIA W hotelu prowadzone są regularne pomiary zużycia prądu.
Obiekt wyposażony jest w energooszczędne żarówki oraz termoregulatory. W hotelu zastosowana jest regulacja grzejników.

11 WODA Prowadzone są regularne pomiary zużycia wody.
Obiekt stosuje biedegradowalne środki czystości. Hotel posiada urządzenia ograniczające zużycie wody.

12 ODPADY W hotelu są segregowane odpady.
Stosowane są opakowania jednorazowego użytku. Wyznaczone jest również miejsce na odpady posegregowane.

13 LOKALNE DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE I KULTUROWE
Właściciele oraz pracownicy hotelu potrafią udzielić podstawowych informacji o regionie oraz o jego walorach przyrodniczo- kulturowych. Hotel prowadzi sprzedaż lokalnych wyrobów i pamiątek. W obiekcie zatrudnieni są lokalni mieszkańcy.

14 Kucharze hotelu korzystają z lokalnych produktów żywieniowych.
Obiekt propaguje aktywne formy wypoczynku.

15 EDUKACJA EKOLOGICZNA Goście hotelowi są informowani na temat zmiany ręczników i pościeli.

16 Wnioski końcowe Po przeprowadzonej analizie stwierdzamy, że Hotel Stadt Neustadt*** może uzyskać Certyfikat Czystej Turystyki I stopnia.

17 Magdalena Samson oraz Patrycja Białk
Prezentację wykonały: Magdalena Samson oraz Patrycja Białk Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w niej zawartość merytoryczną ani za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.


Pobierz ppt "Hotel stadt neustadt jako zielony hotel"

Podobne prezentacje


Reklamy Google