Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI. Recykling Recykling - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI. Recykling Recykling - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców."— Zapis prezentacji:

1 DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI

2 Recykling Recykling - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

3 Recykling jest to najlepsza metoda zagospodarowania odpadów

4 Odpady SkładowanieUtylizacjaRecykling

5 W recyklingu chodzi o to aby nic się nie marnowało a Ziemia była czystsza. Niestety recykling jest to pracochłonny proces który każdy z nas może wspomóc.

6 Aby wspomóc ten proces wystarczy segregować odpady, a następnie wrzucać je do odpowiednich do tego przeznaczonych pojemników.

7 W segregacji odpadów pomagają nam odpowiednie pojemniki

8 Tak posegregowane odpady trafiają do specjalnych zakładów przetwórczych.

9 Gdzie są poddawane specjalnej obróbce zależnej od materiału

10 Następnie z surowców uzyskanych z recyklingu produkuje się nowe rzeczy

11 Papier może być użyty wielokrotnie oszczędzając drzewa wodę i energię. Przy przetwarzaniu makulatury zużywa się: 50% mniej energii 1/3 mniej wody obciążenie ściekami jest 10 razy mniejsze

12 Podobnie dzieje się ze szkłem Oszczędzamy piasek wapń i sodę i wiele energii. I tak oszczędzać możemy każdy surowiec.

13

14 Produkty recyklingu SZKŁO PAPIER PLASTIK ALUMINIUM

15 Ze Śmieci można też zrobić wiele innych ciekawych rzeczy

16 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Wykonała: Alicja Kulinek


Pobierz ppt "DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI. Recykling Recykling - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej zadaniem jest ograniczenie zużycia surowców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google