Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezydencja Polski w Unii Europejskiej. Temat projektu oraz zdefiniowany problem. Tematem projektu jest zagadnienie związane o zbliżającej się prezydencji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezydencja Polski w Unii Europejskiej. Temat projektu oraz zdefiniowany problem. Tematem projektu jest zagadnienie związane o zbliżającej się prezydencji."— Zapis prezentacji:

1 Prezydencja Polski w Unii Europejskiej

2 Temat projektu oraz zdefiniowany problem. Tematem projektu jest zagadnienie związane o zbliżającej się prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Problemem jaki staraliśmy się poruszyć jest uświadomienie społeczeństwa co oznacza prezydencja w Unii Europejskiej oraz terminy związane z tym.

3 Zespół realizujący Zespołem realizującym projekt jest grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Uczniowie są z klasy 1B, a dokładniej są to: - Michał Majewski - Łukasz Marciniak - Jan Dziennik

4 Cele projektu Staraliśmy się podjąć wyzwanie i poruszyć znaczne warstwy tegóż przedsięwzięcia, tj. przedstawić cele i korzyści Polski w następujących latach oraz ogólnie przedstawić czym jest prezydencja kraju w Unii Europejskiej.

5 Źródła: Internet: - www.wikipedia.pl - http://prezydencjaue.gov.pl/ Książki: - „Elementy prawa dla ekonomistów” autorstwa Wojciecha Siudywww.wikipedia.plhttp://prezydencjaue.gov.pl/

6 Zaplanowane działania i organizacja pracy zespołu Podział pracy zespołu: - Łukasz Marciniak – szata graficzna - Michał Majewski – pomoc przy przeredagowywaniu tekstów, znaczna część merytoryczna - Jan Dziennik – przeredagowanie tekstów, wyszukiwanie informacji, ogólne przygotowanie prezentacji

7 Czym jest prezydencja UE? Prezydencja Rady Unii Europejskiej to okres, w którym dane państwo członkowskie przewodniczy posiedzeniom Rady Unii Europejskiej. Reprezentuje także Radę na arenie międzynarodowej. System ten, zapoczątkowany jeszcze w ramach Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, kontynuowany był także po ogłoszeniu powstania Unii Europejskiej w 1993 i utrzymał się po uzyskaniu przez UE podmiotowości prawnej w 2009 roku.

8 Ile trwa prezydencja? Prezydencja jest pełniona przez okres półroczny, rotacyjnie przez wszystkich członków Unii Europejskiej w ustalonej wcześniej kolejności.

9 Kiedy nastanie prezydencja Polski? Prezydencja Polski nastanie po prezydencji Węgier, tj. po 1 VII i trwać będzie do końca roku 2011.

10 Kto sprawuje funkcję przewodniczącego? Przewodniczącym Rady jest każdorazowo minister spraw zagranicznych sprawującego przewodnictwo.

11 Minister Spraw Zagranicznych Polski. Obecnym Ministrem Spraw Zagranicznych Polski jest Radosław Sikorski będzie on sprawował władzę nad radą Unii Europejskiej w czasie Polskiej prezydentury.

12 Korzyści płynące z prezydencji. Jest kilka korzyści dla Polski podczas pełnienia prezydencji, a oto one:

13 Szansa na wprowadzenie w Polsce bardziej europejskiej administracji

14 Szansa na promocję Polski

15 Jest to ogromne zobowiązanie, obowiązek, ponieważ oznacza to, że polscy ministrowie będą przewodniczyć obradom ministrów unijnych.

16 Zadania Polski w trakcie prezydentury: Koordynowanie kilku tysięcy spotkań, zarówno formalnych (poświęconych omawianiu bieżących spraw), jak i nieformalnych.

17 Zadania Polski w trakcie prezydencji c.d. : Innym zadaniem jest reprezentowanie Rady wobec instytucji UE, w szczególności wobec Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

18 Prezentacja publiczna Prezentacja została przedstawiona dnia 30.05.2011r w klasie 1B w II LO w Poznaniu.

19 Wnioski Uczniowie nauczyli się podstawowych informacji na temat prezydencji kraju w Unii Europejskiej. Natomiast nauczyciel również mógł pogłębić swoje informacje na temat prezydencji kraju w UE.

20 Prezentację przygotowali uczniowie z klasy 1b: - Łukasz Marciniak - Michał Majewski - Jan Dziennik


Pobierz ppt "Prezydencja Polski w Unii Europejskiej. Temat projektu oraz zdefiniowany problem. Tematem projektu jest zagadnienie związane o zbliżającej się prezydencji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google