Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014"— Zapis prezentacji:

1 Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014
GMINA ZBLEWO …SWOJE POKOCHAJCIE!!! Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014

2 Link do zdjęć: http://tiny.pl/q4q46
Tak w roku 2011 rozpoczął się projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku pod nazwą …SWOJE POKOCHAJCIE!!! by w następnym roku, znów w Centrum św. Jana, zaistnieć jako…

3 …a w roku 2013 pojawić się w Kolbudach jako…
Link do zdjęć: …a w roku 2013 pojawić się w Kolbudach jako…

4 …i przekształcić się w…
Link do zdjęć: Link do filmu: …i przekształcić się w…

5 2014 1 czerwca …SWOJE POKOCHAJCIE!!! Sąsiadów poznawajcie…
Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014… 1 czerwca 2014 GMINA ZBLEWO

6 Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014 odbędzie się 01 czerwca 2014 roku.
Wysłaliśmy (w sierpniu i wrześniu ub.r.) informacje o festiwalu do bardzo wielu orkiestr z wszystkich nadbałtyckich krajów: Niemcy, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa i Obwód Kaliningradzki (Rosja) oraz do ościennych województw, czyli: Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Zachodnio-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie tego projektu. Projekt z roku 2013 pod nazwą 1.Kaszubsko-Kociewsko-Powiślański Przegląd Orkiestr Dętych zyskał przychylność osób oceniających i był dofinansowany przez MKiDN. W tym roku także. Jako efekt wysłanych informacji mamy wstępne deklaracje udziału w tegorocznym projekcie od 13 (pechowa liczba) orkiestr, w tym 2 z zagranicy: Litwa i Obwód Kaliningradzki (Rosja), a prawdopodobnie dojdzie jeszcze orkiestra z Niemiec.

7 REGULAMIN Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2014
REGULAMIN Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2014 w ramach projektu …SWOJE POKOCHAJCIE!!! – Sąsiadów poznawajcie… Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, działając w oparciu o swój Statut, a szczególnie o Rozdział II, § 6, p. 2: stała prezentacja w województwie pomorskim i kraju osiągnięć kulturalnych innych państw, głównie basenu Morza Bałtyckiego i bazując na 1. Kaszubsko-Kociewsko-Powiślańskim Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się w Kolbudach w dniu 19 maja 2013 r. organizuje Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się w Zblewie, Powiat Starogardzki, w dniu 01 czerwca 2014 r. Organizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku Urząd Gminy Zblewo Cel Festiwalu: Ożywienie i popularyzacja działalności orkiestr dętych funkcjonujących w woj. po-morskim, województwach ościennych i krajach nadbałtyckich, jako nieodłącznego elementu krajobrazu kultury ludowej 2. Propagowanie idei wspólnego muzykowania przede wszystkim wśród młodych ludzi, którzy za kilka lat winni przejąć instrumenty i kultywować wieloletnią i tradycyjną spuściznę GMINA ZBLEWO

8 3. Międzynarodowe i międzypokoleniowe spotkanie muzyków i wymiana doświadczeń 4. Podniesienie rangi orkiestr dętych w odbiorze społecznym poprzez zorganizowanie konferencji etnomuzykologicznej: Rola orkiestr dętych w kulturze ludowej (31 maja 2014 r.) 5. Mając na uwadze § 6 pkt 2 Statutu NCK (stała prezentacja w województwie pomorskim i kraju osiągnięć kulturalnych innych państw, głównie basenu Morza Bałtyckiego) nawiązanie kontaktów i konfrontacja z orkiestrami dętymi z krajów basenu Morza Bałtyckiego 6. Poznanie się i integracja lokalnych i zagranicznych społeczności na międzynarodowej imprezie Tegoroczne spotkanie w Zblewie będzie połączeniem XVI Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych (organizowanego przez Zblewo) będącego corocznym spotkaniem orkiestr dętych z woj. pomorskiego z Nadbałtyckim Festiwalem Orkiestr Dętych mającym w swym programie część konkursową. Uczestnikami części konkursowej Festiwalu mogą być Orkiestry Dęte z województw: Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego, a także z krajów basenu Morza Bałtyckiego: Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Obwodu Kaliningradzkiego Rosji i Niemiec, które nadeślą do r. Karty Zgłoszenia. Organizatorzy ustalają trzy (3) kategorie orkiestr: - amatorskie orkiestry dęte - orkiestry dęte OSP - orkiestry z przygotowaniem zawodowym (szkoły muzyczne)  Termin i miejsce: w Zblewie: 1. Zbiórka orkiestr na parkingu przy ul. Kościelnej (najpóźniej do godz. 930 ) 2. Godz – Msza św. (uczestnictwo nie jest obowiązkowe) 3. Godz – przemarsz - spod kościoła - wszystkich orkiestr ulicami Zblewa na Plac 700-lecia. Podczas przemarszu każda z orkiestr gra co najmniej jeden (1) wybrany przez siebie utwór. Zaczynamy od czoła i dalej po kolei. (kolejność ustawienia orkiestr zostanie przesłana w późniejszym terminie, odległość pomiędzy orkiestrami co najmniej 10 m).

9 4. Po przyjściu na Plac 700-lecia orkiestry ustawiają się przed estradą, a po ustawieniu wykonują razem 5 hymnów: Zjednoczonej Europy, polski, kaszubski i kociewski oraz Pieśń Kwidzyniaków (nuty w załączeniu) pod batutą Ireneusza Stromskiego – bicie rekordu Polski/Europy, a może nawet świata w tej konkurencji. 5. Po odegraniu hymnów rozpocznie się właściwy przegląd (część konkursowa). Utwory grane w ramach części konkursowej Festiwalu: 1. Fantazja Bałtycko – Kaszubska (nuty aranżacji na orkiestrę dętą zostaną przesłane przez Organizatorów 2. Dwa dowolnie wybrane utwory oparte na melodiach regionalnych lub nimi inspirowane Maksymalny czas wykonywania utworów 15 min. Kryteria oceny: Organizatorzy powołują Jury: Ireneusz Stromski – przewodniczący, Marek Rocławski, Maciej Budziński, Tomasz Fopke – członkowie, które dokona oceny prezentacji wg następujących kryteriów: wykonania utworów zgodnie z zapisem w partyturze, staranności i perfekcyjności wykonania oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Nagrody (w każdej z 3 kategorii): - I miejsce: statuetka Złotego Floriana + 3 tys. PLN - II miejsce: statuetka Srebrnego Floriana + 2 tys. PLN - III miejsce: statuetka Brązowego Floriana + 1 tys. PLN - I wyróżnienie - II wyróżnienie - III wyróżnienie - dyplomy uczestnictwa (Jeżeli znajdą się dodatkowi Sponsorzy, to możliwe jest, że będą dodatkowe nagrody i wyróżnienia) Orkiestry uczestniczące w Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr Dętych, Zblewo`2014, a nie biorące udziału w części konkursowej, otrzymują pamiątkowe statuetki i dyplomy uczestnictwa.

10 Warunki uczestnictwa: 1. Wypełnienie i przesłanie na adres Organizatorów Kart Zgłoszenia do dnia r. 2. Każda z orkiestr uczestniczących jest zobowiązana do opracowania i zagrania 5 hymnów: Hymn Zjednoczonej Europy (Oda do Radości), Hymn Polski, Hymn Kaszubski, Hymn Kociewski i Pieśń Kwidzyniaków, które będą zagrane przez wszystkie orkiestry jednocześnie i wspólnie pod dyrekcją jednego kapelmistrza i będą biciem rekordu Polski/Europy, a może nawet i świata w tej kategorii 3. Opracowanie jednego utworu wskazanego przez Organizatorów (Fantazja Bałtycko-Kaszubska) 4. Przygotowanie dwóch dowolnie wybranych utworów opartych na melodiach regionalnych lub nimi inspirowanych, bądź też skomponowanych przez autorów z tego regionu 5. Uczestnictwo w przemarszu przez miejscowość, w której będzie odbywał się festiwal, podczas którego, zachowując 10-cio metrowe odstępy pomiędzy orkiestrami, każda z nich prezentuje dowolnie wybrane przez siebie utwory 6. Każda z orkiestr jako uczestnik Festiwalu przyjeżdża do Zblewa na własny koszt i ponosi we własnym zakresie koszty noclegu i wyżywienia 7. Organizatorzy dokonają rezerwacji noclegów z wyżywieniem, podając wszelkie dane kontaktowe do miejsca noclegowego, aby Uczestnicy mogli w porę opłacić koszty z tym związane Uwagi końcowe: - Uczestników zgłaszają instytucje kultury, stowarzyszenia, fundacje itp. oraz osoby prywatne na załączonych Kartach Zgłoszenia W trakcie Festiwalu w Zblewie Organizatorzy zapewnią Uczestnikom poczęstunek i napoje orzeźwiające Wszelkich informacji dotyczących Festiwalu udziela: Zbigniew Jankowski specjalista ds. współpracy regionalnej Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk ul. Korzenna 33/35 tel.:   ; fax: mobile:  547 ;   praca: ; dom:


Pobierz ppt "Nadbałtycki Festiwal Orkiestr Dętych, Zblewo`2014"

Podobne prezentacje


Reklamy Google