Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EAST TOUR Madera, oficjalnie Region Autonomiczny Madery (port. Madeira) to niezależne politycznie i posiadające odrębną administrację terytorium portugalskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EAST TOUR Madera, oficjalnie Region Autonomiczny Madery (port. Madeira) to niezależne politycznie i posiadające odrębną administrację terytorium portugalskie."— Zapis prezentacji:

1

2 EAST TOUR

3 Madera, oficjalnie Region Autonomiczny Madery (port. Madeira) to niezależne politycznie i posiadające odrębną administrację terytorium portugalskie. Autonomiczny Region Madery składa się z wyspy Madera, wyspy Porto Santo, wysp Desertas i Selvagens. Portugalscy odkrywcy João Gonçalves Zarco i Tristao Vaz Teixera ochrzcili nowy ląd mianem Ilha Madeira czyli Wyspy Drewna lub Zalesionej Wyspy. Stolicą Madery jest Funchal, położone na południowym wybrzeżu wyspy.

4 Camacha, miejscowość w płd-wsch części Madery

5 Camacha, tu na tym placu w roku 1875 rozegrano pierwszy mecz piłkarski w Portugalii

6

7 Camacha, kościół

8

9 Camacha jest centrum wikliniarstwa wyspy

10

11

12

13

14

15

16 Pico do Arieiro trzeci co do wysokości (po Pico Ruivo i Pico das Torres) szczyt na Maderze o wysokości 1818 m n.p.m. Na zdjęciu, w środkowej części z lewej strony.

17 Widok z Pico do Arieiro –

18

19

20 Ribeiro Frio, farma pstrągów tęczowych (Oncorhynchus mykiss Walbaum), której głównym celem jest produkcja pstrąga do odtworzenia cieków wodnych Madery. Ribeiro Frio, farma pstrągów tęczowych (Oncorhynchus mykiss Walbaum), której głównym celem jest produkcja pstrąga do odtworzenia cieków wodnych Madery.

21

22

23 Ribeiro Frio, kapliczka

24

25 Wschodnie wybrzeże

26 Santana (skrót od Santa Anna), miejscowość na płn. wybrzeżu Madery znana z malowniczych trójkątnych domów pokrytych dachem słomiannym. Tak mieszkano tu dawniej. Obecnie domy te są atrakcją turystyczną. Co 5 lat wymienia się pokrycia dachów. Santana (skrót od Santa Anna), miejscowość na płn. wybrzeżu Madery znana z malowniczych trójkątnych domów pokrytych dachem słomiannym. Tak mieszkano tu dawniej. Obecnie domy te są atrakcją turystyczną. Co 5 lat wymienia się pokrycia dachów.

27

28

29

30

31

32 Santana

33

34

35 Porto da Cruz

36

37

38

39

40

41

42 Portela, punkt widokowy

43 Portela

44

45

46 Portela, stragany z kwiatami

47 Widok z Pico do Facho na pas startowy lotniska Madery

48

49 Machico

50

51

52 MACHICO jest starą, nadmorską miejscowością położoną na płd-wsch wybrzeżu wyspy. W tym miejscu wylądowali odkrywcy wyspy. Machico to pierwsza stolica Madery, Największym atutem miasta jest zabytkowe centrum. Machico, kościół parafialny (XV w)

53 Aleja platanowa przy fortecy -Forte de Nossa Senhora do Amparo

54 Forte de Nossa Senhora do Amparo z około 1700 r, wejście

55

56

57 oprac. jokoretsina, zdjęcia własne - sierpień 2010 Oryginalna muzyka z Madery -Trago noticias da ilha (Przynoszę wieści z wyspy) www.rotfl.com.pl


Pobierz ppt "EAST TOUR Madera, oficjalnie Region Autonomiczny Madery (port. Madeira) to niezależne politycznie i posiadające odrębną administrację terytorium portugalskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google