Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leca da Palmeira jest jednym z sołectw miejscowości Matosinhos leżącej na dystrykcie Porto, w regionie Północ, w podregionie Brande Porto w Portugalii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leca da Palmeira jest jednym z sołectw miejscowości Matosinhos leżącej na dystrykcie Porto, w regionie Północ, w podregionie Brande Porto w Portugalii."— Zapis prezentacji:

1

2 Leca da Palmeira jest jednym z sołectw miejscowości Matosinhos leżącej na dystrykcie Porto, w regionie Północ, w podregionie Brande Porto w Portugalii.

3 Leca da Palmeira

4 Portugalia: Portugalia, Republika Portugalska (port. República Portuguesa) – państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego, ze stolicą w Lizbonie. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Liczba ludności: ok. 10 mln Powierzchnia: 92 391 km²

5 Tytuł projektu: The art as a bridge between people of different cultures Sztuka jako pomost pomiędzy ludźmi różnych kultur

6 Językiem komunikacji pomiędzy naszą szkołą, a szkołą w Leca da Palmeira jest język angielski, co umożliwi uczniom rozwój umiejętności językowych.

7 Cele projektu: promocja miejsca zamieszkania i ojczyzny na arenie międzynarodowej, doskonalenie metod i technik nauczania poprzez wymianę pomysłów z krajem partnerskim, korzystanie z nowoczesnych technologii, pomoc uczniom w odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy przez naukę języków, rozwój umiejętności społecznych, motywacja do nauki, rozwój zainteresowań w celu redukcji wczesnej rezygnacji z edukacji, promocja twórczej ekspresji uczniów w sztuce i muzyce, sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu, promocja szkolnej strony internetowej, odrzucanie stereotypów i zapobieganie ksenofobii;

8 W ramach projektu uczniowie poznają twórczość Fryderyka Chopina i portugalskiego artysty z tego samego okresu. Poznają kulturę i tradycję, a także będą uczyć się języka ojczystego Portugalczyków. Będą mieli również szansę poznać formy skutecznego uczenia się. W lipcu 2011 roku grupa uczniów ze szkoły w Leca da Palmeira przyjedzie do Polski na 10 dni, a w czerwcu następnego roku grupa polskich uczniów wyjedzie do Portugalii. Odbędzie się szereg konkursów sprawdzających zdobytą wiedzę i umiejętności.


Pobierz ppt "Leca da Palmeira jest jednym z sołectw miejscowości Matosinhos leżącej na dystrykcie Porto, w regionie Północ, w podregionie Brande Porto w Portugalii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google