Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Escola E.B. 2,3 de Rio Tinto, Portugal Szko ł a Podstawowa Nr 7 Olsztyn, Polska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Escola E.B. 2,3 de Rio Tinto, Portugal Szko ł a Podstawowa Nr 7 Olsztyn, Polska."— Zapis prezentacji:

1 Escola E.B. 2,3 de Rio Tinto, Portugal Szko ł a Podstawowa Nr 7 Olsztyn, Polska

2

3 KONKURS O PORTUGALII

4 Flaga i hymn Portugalii

5 Przebieg Konkursu 1.Pierwsza runda pytań (po jednym dla każdego uczestnika). 2. Pięć prezentacji Słynnych Portugalczyków (do 2 minut każda). 3. Druga runda pytań (po jednym dla każdego uczestnika). 4. Pięć prezentacji Słynnych Portugalczyków (do 2 minut każda). 5. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

6 Zasady oceniania ZA PYTANIA: 3 pkt – jeśli odpowiedź udzielona jest samodzielnie, 2 pkt – jeśli zawodnik poprosi o podanie 3 propozycji odpowiedzi i wybierze z nich właściwą, 1 pkt – jeśli uczestnik skorzysta z podpowiedzi słuchaczy (telefon do przyjaciela). ZA PREZENTACJE: Od 1 do 6 punktów za TREŚĆ. Ocenia ekspert jury bezpośrednio po każdym wystąpieniu. Od 1 do 6 punktów za SPOSÓB PREZENTACJI. Ocenia całe jury po 5 wystąpieniach. W przypadku równej sumy punktów zwycięzców o kolejności decyduje lepszy wynik w eliminacjach, następnie przeprowadzona zostanie dogrywka, w której obowiązuje zasada złotego punktu.

7 Pierwsza runda pytań 1. Papieżem wywodzącym się z Portugalii był: 2. W którym roku została uznana niepodległość Portugalii ? 3. Najbardziej znanym i lubianym na świecie rodzajem muzyki i śpiewu rodem z Portugalii jest: 4. Ile milionów ludzi na świecie uznaje za ojczysty język portugalski? 5. Największą rzeką Portugalii jest: 6. Na jednej z portugalskich wysp odpoczywał w latach 1930-31 Józef Piłsudski. Jak się nazywa ta wyspa? 7. Najbardziej znanym tradycyjnym przejawem kultury portugalskiej są: 8. W którym roku Portugalia była gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej ? 9. Kto jest najsłynniejszym piłkarzem portugalskim wszech czasów ? 10. Od zachodu wybrzeża Portugalii oblewają wody:

8 Uroki Portugalii Lizbona

9 Pierwszy władca kraju Alfonso Henriques

10 Uroki Portugalii Drugie miasto kraju - Porto

11 Portugalski Papież Jan XXI Uroki Portugalii

12 Wybrzeże w Algarve

13 Wybitny król Jo ă o I

14 Uroki Portugalii Dąb korkowy jest wielkim bogactwem eksportowym kraju

15 Wybitny wojownik, zakonnik i święty Nuno Álvares Pereira

16 Uroki Portugalii Azory

17 Ferdynand Magellan Wielki żeglarz, odkrywca

18 Uroki Portugalii Kapliczka na prowincji

19 Druga runda pytań 1. Krajem, którego największa liczba obywateli posługuje się na co dzień językiem portugalskim jest: 2. Pierwszym Europejczykiem, który opłynął kulę ziemską dookoła był Portugalczyk: 3. Papież Jan Paweł II pielgrzymował po zamachu do portugalskiego sanktuarium Matki Boskiej w: 4. Nasza portugalska szkoła partnerska znajduje się w miejscowości: 5. Powierzchnia Portugalii wynosi (dopuszczalny błąd 10 tys. km. kw.) 6. Portugalia została członkiem Unii Europejskiej w roku: 7. Stolicą Portugalii jest: 8. Szefem Komisji Europejskiej jest obecnie Portugalczyk: 9. Portugalskim klubem piłkarskim, który ostatnio odnosi największe sukcesy w Lidze Mistrzów jest: 10. BOM DIA to po portugalsku:

20 Najwybit- niejszy poeta Camões

21 Uroki Portugalii Przylądek da Roca

22 Wielki kompozytor

23 Uroki Portugalii Mariza, najsłynniejsza obecnie piesniarka f ado

24 Najstarszy reżyser filmowy na świecie Manuel de Oliveira

25 Uroki Portugalii Klasztor w Tomar – detal misternej architektury

26 Wybitny przywódca polityczny Otelo Carvalho

27 Uroki Portugalii

28 Wspaniała sportsmenka Rosa Mota

29 Uroki Portugalii Kraj zdobią słynne kafelki azulejos

30 Nagrody ufundowali: Oxford University Press – Księgarnia Językowa Polanglo w Olsztynie Ambasada Portugalii w Polsce Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 Szkoła Języków Obcych Rozmawiamy z Ostrołęki DZIĘKUJEMY!

31 Uroki Portugalii Madera

32 Feliz Natal e um feliz Ano Novo! Wesołych Świąt i Dosiego Roku!


Pobierz ppt "Escola E.B. 2,3 de Rio Tinto, Portugal Szko ł a Podstawowa Nr 7 Olsztyn, Polska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google