Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świnoujście Ewelina Kościńska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świnoujście Ewelina Kościńska."— Zapis prezentacji:

1 Świnoujście Ewelina Kościńska

2 Miejsca warte zwiedzenia:

3 Latarnia nad morska Stawa Młyn – symbol miasta Promenada i fontanna Muzeum Rybołówstwa Morskiego Fort Gerharda Falochron

4 Promenada i fontanna

5 Promenada nadmorska w Świnoujściu to przedwojenny bulwar graniczący z dzielnicą uzdrowiskową. Wzdłuż promenady znajdują się punkty gastronomiczne, kawiarnie, bary, ogródki piwne, muszla koncertowa kasyno i fontanna charakteryzująca się zmiennością barwy świateł. charakteryzująca się zmiennością barwy świateł.

6 Latarnia morska

7 Latarnia morska w Świnoujściu  po  raz pierwszy swoim światłem rozbłysła 1 grudnia 1857 roku. Budowa jej trwała niespełna trzy lata począwszy od 1854 roku jedną z największych atrakcji turystycznych tego typu na polskim wybrzeżu.  Wysoka na 68 metrów, licząca ponad 300 krętych schodów jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale również najwyższą na Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie.

8 Stawa Młyn

9 Stawa Młyn jest to morski znak nawigacyjny wybudowany na stałe na brzegu (stawa), znajdujący się na końcu zachodniego falochronu przy ujściu rzeki Świny do morza, znak w kształcie wiatraka. Został postawiony w latach 1873 –1874. Jego wieża ma około 10 metrów wysokości, a na jej szczycie, pod czarnym dachem, znajduje się latarnia, której pulsujące światło służy celom nawigacyjnym i wraz ze światłem umieszczonym nieopodal wyznacza kierunek dla licznych płynących tutaj statków. Stawa Młyny jest symbolem Świnoujścia, znajdującym się na logo miasta. Jest też najchętniej fotografowanym obiektem przez licznych spacerowiczów odwiedzających oba świnoujskie falochrony.

10 Muzeum Rybołówstwa Morskiego

11 Przedstawia zbiory dotyczące historii miasta oraz dzieje połowów ryb
Przedstawia zbiory dotyczące historii miasta oraz dzieje połowów ryb. Można zobaczyć też wystawę poświęconą florze Bałtyku, a także dowiedzieć się jakich narzędzi używali dawniej rybacy do łapania ryb.

12 Fort Gerharda

13 Fort Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim – jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Położony jest we wschodniej części Świnoujścia, w dzielnicy Warszów, na wyspie Wolin, w pobliżu latarni morskiej. Fort należy do najlepiej zachowanych do obecnych czasów pruskich nadbrzeżnych fortów artyleryjskich w Europie. Położony na wyspie Wolin, administracyjnie należy do Świnoujścia.

14 Falochrony

15 Dość oryginalnym zabytkiem Świnoujścia są tamtejsze falochrony wystawione na polecenie króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III w latach

16 Bibliografia: Wikipedia Google


Pobierz ppt "Świnoujście Ewelina Kościńska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google