Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ELEKTRYZOWANIE POZYTYWNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ELEKTRYZOWANIE POZYTYWNE"— Zapis prezentacji:

1 ELEKTRYZOWANIE POZYTYWNE
W ŻYCIU CODZIENNYM CZŁOWIEKA

2 Z elektryzowaniem ciał człowiek spotyka się codziennie
Z elektryzowaniem ciał człowiek spotyka się codziennie. Z zjawiskiem tym związane jest np. chodzenie w butach; podeszwy butów są wykonane z tworzyw sztucznych takich jak np. guma. Związane z tym jest też korzystanie z różnego rodzaju sprzętów wykonanych z tworzyw sztucznych, odzieży syntetycznej oraz sprzętu audiowizualnego. (1)

3 ELEKTRYZOWANIE POZYTYWNE:

4  elektrostatykę wykorzystuje się w kryminalistyce do identyfikacji odcisków palców pozostawionych na plastikowych powierzchniach. (2) Badany przedmiot przytyka się do dodatnio naładowanej metalowej płytki pokrytej czarnym proszkiem. Powierzchnia badanego przedmiotu elektryzuje się ujemnie, a proszek zostaje przyciągnięty, pokrywając odciski palców. (3) odcisk palca

5  zjawisko elektryzowania się ciał wykorzystuje się również w kserokopiarkach, jak i w drukarkach laserowych. Początkowo papier jest elektryzowany, następnie pokrywany drobnym proszkiem, który nosi nazwę „toner”, pozostaje on w naelektryzowanych miejscach. (2)

6  sortowanie odpadów przy użyciu elektromagnesów, (2)
bębny magnetyczne

7  tworzenie stref bezpieczeństwa w pobliżu nadajników stacji transformatorowych, (2)

8  burze wbrew pozorom mogą być też pożyteczne
 burze wbrew pozorom mogą być też pożyteczne. Podczas burzy wyładowania powodują powstawanie ozonu. Ozon tworzy warstwę ochronną przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca. (2)

9 ŹRÓDŁA: (Zdjęcia)

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "ELEKTRYZOWANIE POZYTYWNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google