Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Król Maciu ś Pierwszy Autor: Janusz Korczak Janusz Korczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Król Maciu ś Pierwszy Autor: Janusz Korczak Janusz Korczak."— Zapis prezentacji:

1 Król Maciu ś Pierwszy Autor: Janusz Korczak Janusz Korczak

2 Akcja książki rozpoczyna się na początku lat trzydziestych XX wieku, w krainie fikcyjnej, w chwili śmierci króla Stefana Rozumnego, ojca Maciusia. Chcesz poznać losy Króla Maciusia? Zapraszam do krótkiej lektury. Bohaterowie: Król Maciuś Felek

3 Król Maciuś obejmuje tron po śmierci ojca.

4 Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie.

5 Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś z przyjacielem Felkiem przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Tam uczy się pokory, szacunku dla życia.

6 Maciuś odwiedza trzy państwa. Zaprzyjaźnia się z ludożerczym królem Bum–Drumem.

7 Maciuś tworzy dziecięcy sejm. Parlament dziecięcy uchwala zmianę ról: dorośli będą chodzić do szkoły, a dzieci przejmą ich sprawy.

8 Zamieszanie powstałe przez zrównanie dzieci z dorosłym osłabia kraj Maciusia, na który znów najeżdżają sąsiedzi.

9 Maciuś, mimo walecznej obrony, przez tchórzostwo poddanych zostaje pokonany i osądzony.

10 Chłopiec zostaje skazany na rozstrzelanie, lecz kara w ostatniej chwili zostaje zmieniona na zesłanie na bezludną wyspę.

11 Koniec Pa, pa

12 Prezentację przygotował: Karol Olszowski Klasa 6d Dziękuję za uwagę

13 Król Maciuś Pierwszy Bibliografia https://www.google.pl/search?hl=pl&cp=6&gs _id=s&xhr=t&q=kr%C3%B3l+maciu%C5%9B+ pierwszy&safe=off&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_q f.,cf.osb&biw=1280&bih=699&um=1&ie=UTF- 8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&auth user=0&ei=s067T5KuFOzT4QTyganQCQ _Macius_Pierwszy.html https://www.google.pl/search?hl=pl&cp=6&gs _id=s&xhr=t&q=kr%C3%B3l+maciu%C5%9B+ pierwszy&safe=off&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_q f.,cf.osb&biw=1280&bih=699&um=1&ie=UTF- 8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&auth user=0&ei=s067T5KuFOzT4QTyganQCQ _Macius_Pierwszy.html


Pobierz ppt "Król Maciu ś Pierwszy Autor: Janusz Korczak Janusz Korczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google