Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Energetyka jądrowa WADY I ZALETY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Energetyka jądrowa WADY I ZALETY."— Zapis prezentacji:

1 Energetyka jądrowa WADY I ZALETY

2 Energetyka jądrowa budzi wiele kontrowersji
Energetyka jądrowa budzi wiele kontrowersji. Większość zarzutów kierowanych przeciwko elektrowniom jądrowym wynika tylko z niewiedzy bądź strachu po awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Ruiny bloku nr 4 elektrowni w Czarnobylu po wybuchu reaktora 26 kwietnia 1986 r.

3 ZALETY WADY

4 WADY Brak miejsca na składowanie odpadów promieniotwórczych, szkodliwych dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz dla środowiska naturalnego znajdującego się wokół nas.

5 Wytwarzanie uranu związane jest również z procesami uszkadzającymi naturalną „powłokę” środowiska;
Bryłka rudy uranu

6 Są ludzie którzy wykorzystują energię jądrową w sposób niekontrolowany, np. do produkcji broni jądrowej. Broń jądrowa to jeden z rodzajów broni masowej zagłady o działaniu wybuchowym o wielkiej sile.

7 Wybuch elektrowni w Japonii
Związane z elektrowniami jądrowymi wybuchy, np. wybuchy elektrowni w Czarnobylu i Japoni które spowodował wielkie straty i skaziły środowisko.

8 W porównaniu do innych nienaturalnych sposobów wytwarzania energii powoduje stosunkowo niewielkie szkody w środowisku naturalnym, jeśli nie wybuchnie. ZALETY

9 Jest tańszy niż inne, sposób wytwarzania energii.

10 Umiejętnie wykorzystywana energia powoduje wiele dobrego, Np
Umiejętnie wykorzystywana energia powoduje wiele dobrego, Np. rozwój radioterapii, mniejsze koszty wytwarzania paliwa, wytwarzanie ciepła, utrwalanie żywności, wytwarzanie izotopów wykorzystywanych w: w technice, chemii itp.

11 Źródła: wikipedia.pl, sciaga.pl, własne, Grafika:


Pobierz ppt "Energetyka jądrowa WADY I ZALETY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google