Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-elektryzacja tkanin włókienniczych i papieru ( trąc o siebie, elektryzują się, wówczas tkaniny lub papier sklejają się, a próba rozdzielenia ich powoduje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-elektryzacja tkanin włókienniczych i papieru ( trąc o siebie, elektryzują się, wówczas tkaniny lub papier sklejają się, a próba rozdzielenia ich powoduje."— Zapis prezentacji:

1

2 -elektryzacja tkanin włókienniczych i papieru ( trąc o siebie, elektryzują się, wówczas tkaniny lub papier sklejają się, a próba rozdzielenia ich powoduje powstanie iskry, co może grozić pożarem) -jonizacja powietrza przez telewizory i ekrany komputerów (Emitują promieniowanie jonizujące powietrze. Przebywanie w pomieszczeniu ze zjonizowanym powietrzem jest przyczyną bólów głowy i ogólnego zmęczenia. Nowoczesne monitory komputerów w niewielkim stopniu jonizują powietrze. Starsze modele powinny być wyposażone w ekrany ochronne. Telewizję należy oglądać z bezpiecznej odległości, a po wyłączeniu telewizora wywietrzyć pomieszczenie)

3 -Telefony komórkowe ( zakłócają pracę rozruszników serca. Dlatego osoby te nie powinny przebywać w zasięgu pola magnetycznego wytwarzanego przez telefony komórkowe ) W atmosferze znajduje się pewna liczba jonów dodatnich, nadmierna ilość tych jonów w powietrzu powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, ubytek czerwonych krwinek krwi. Niektórzy ludzie, odczuwając zmiany w samopoczuciu, potrafią przewidzieć nadchodzącą burzę, zmianę pogody. Przed burzą bowiem człowiek czuje się gorzej, jest rozdrażniony, nie potrafi się skupić. W czasie burzy wzrasta też liczba wypadków i zgonów.

4 Wyładowaniom elektrycznym w czasie burzy towarzyszy powstawanie w atmosferze ozonu, który chroni przed promieniowanie ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca.

5 -Elektrostatykę wykorzystuje się w kryminalistyce do identyfikacji odcisków palców pozostawionych na plastikowych powierzchniach. -Zjawisko elektryzowania się ciał wykorzystuje się również w kserokopiarkach, jak i w drukarkach laserowych. Początkowo papier jest elektryzowany, następnie pokrywany drobnym proszkiem, który nosi nazwę toner, pozostaje on w naelektryzowanych miejscach.

6 Sylwia B. kl. III b


Pobierz ppt "-elektryzacja tkanin włókienniczych i papieru ( trąc o siebie, elektryzują się, wówczas tkaniny lub papier sklejają się, a próba rozdzielenia ich powoduje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google