Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ zjawisk elektryzowania na organizmy ż ywe. Co to jest elektryzowanie? Elektryzowanie jest to wytwarzanie na danym ciele znajdującym się w polu elektrostatycznym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ zjawisk elektryzowania na organizmy ż ywe. Co to jest elektryzowanie? Elektryzowanie jest to wytwarzanie na danym ciele znajdującym się w polu elektrostatycznym."— Zapis prezentacji:

1 Wpływ zjawisk elektryzowania na organizmy ż ywe

2 Co to jest elektryzowanie? Elektryzowanie jest to wytwarzanie na danym ciele znajdującym się w polu elektrostatycznym nadmiaru ładunków elektrycznych jednego znaku.

3 Elektryzacja może zachodzić przez: Tarcie Dotyk Indukcje elektrostatyczną

4 Elektryzacja przez tarcie polega na pocieraniu dwóch elektrycznie obojętnych ciał i przejściu elektronów z jednego ciała na drugie. W wyniku tarcia jedno ciało elektryzuje się dodatnio, a drugie ujemnie.

5

6 Elektryzowanie ciał przez dotyk polega na dotknięciu tego ciała innym ciałem naelektryzowanym. W efekcie oba ciała są naelektryzowane ładunkiem tego samego znaku.

7

8 Elektryzacja po przez indukcje elektrostatyczną polega na przemieszczaniu się w jego wnętrzu elektronów swobodnych pod wpływem ładunku zbliżonego ciała naelektryzowanego.

9

10 Naszym zdaniem elektryzowanie ma negatywny wpływ na organizmy żywe ponieważ:

11 I. Telewizory i komputery emitują promieniowanie jonizujące powietrze co często bywa przyczyną bólu głowy i ogólnego zmęczenia

12 ll. Zjawisko elektryzowania ciał często jest przyczyną różnego rodzaju alergii.

13 lll. Naelktryzowane warstwy tkanin czy papieru sklejają się, ich rozdzielanie powoduje powstawanie iskier, co grozi pożarem.

14 Dziękujemy za uwagę! Prezentację przygotowały: Dominika Zadarnowska Klaudia LeśniakDiana Konik


Pobierz ppt "Wpływ zjawisk elektryzowania na organizmy ż ywe. Co to jest elektryzowanie? Elektryzowanie jest to wytwarzanie na danym ciele znajdującym się w polu elektrostatycznym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google